Izstāde ,,Cilvēks.Māja,,

Izstādi “Cilvēks. Māja” kopīgi radījusi Rudzīšu ģimene, par savu ieceri vēstot sekojošo: “Mājās šķietami rimst ikdienas steiga, pieklust pilsētas dunoņa un ļaužu čalas. Mēs ieritināmies miera azotē un uzelpojam. Mājās visuvarošais cilvēks atjaunojas. Cilvēki un mājas veido pilsētu. Tāpēc pilsēta ir tāda kā mēs.”

Mākslinieku Rudzīšu ģimene esot vienota kā četri dabas elementi – zeme, ūdens, gaiss un uguns. Zemes elementu izstādē pārstāv Agnese Rudzīte, eksponējot taktilus objektus, kuros manāmi pilsētas vaibsti. Kā ūdens elements ar foto attēliem no pilsētvides un cilvēka gaitām, izstādi sapludina kopā Jānis Rudzītis, bet gaisa stihiju kopīgajā projektā pārstāv Terēze Marija ar datorgrafikas darbiem. Un visi kopā viņi kā uguns dzirksteļo jaunradē.

Raksturojot sevi, Rudzīši vēsta: Agnesei radošajā darbībā svarīgs ir process un resursu taupīšana. Izstādei radītie mākslas objekti pauž ideju par noslāņojumiem, kas cilvēcei uzaug laikmetiem ejot. Koki uzaudzē piepes, mūri piesūcas ar atmiņām un asfalts aprij diženo bruģakmeni. Terēze Marija lielāko dienas daļu pavada skoliņā, kā arī zīmējot. Meitene jautā pati un meklē arī atbildes uz cilvēces neatbildētajiem jautājumiem. Katrs krāsu tonis ir pazīstams un svarīgs, katrs raksturs un tēls ir iedvesmojošs un derīgs. Tā top digitāli stāsti, kas tiek izstādīti līdzās mammas un tēta darbiem. Jāņa sirdsdarbs un aizraušanās ir pedagoģija. Darbs iedvesmo, ļaujot palikt jauneklīgam un aktuālam. Paralēli 21. gadsimta skrienošajam garam, skolotājs Jānis fiksē laiku fotomirkļos, kuros mīt cilvēki ar savām domām un darbiem.

Izstāde apskatāma no 29.aprīļa, bet atklāšana un tikšanās ar autoriem notiks 13.maijā Muzeju nakts norisēs.

1
 

0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture