attīstībai

Jautājums uzdots: sports 04. decembris

Ja Ventspils teju pabeigs rodeļu trasi, varbūt īstais laiks domāt arī par kamaniņu/bobsleja trasi. Ņemot vērā, ka tāda Latvijā ir tikai 1 un tās sportisti treniņnometnes gadiem pavada Ventspilī, tas varētu būt labs ieguldījums gan pilsētas attīstībā, gan paša olimpiskā sporta veida attīstībā.


7 comments

 1. attīstībai

  attīstībai, 05. decembris 2022 - 21:43

  Tas, ka nav plānota – saprotams. Ka nav racionāli pamatojams – nav saprotams. Tas vien, ka ik gadu bobslejisti brauc uz treniņu nometnēm, liecina, ka V-pils ir racionāla pilsētas izvēle treniņiem. Bobslejs un kamanas ir tikai vienā Latvijas pilsēta, lūk vēl viens racionāls pamatojums. V-pilī ir perfekta infrastruktūra sportam – lūk vēl viens. Šo sporta veidu mači notiek pasaules līmenī Siguldā, līdz ar to varētu notikt arī V-pilī, kas ziemas “netūrisma laikā” piesaistītu cilvēkus un naudu. Celt to varētu piesaistot līdzekļus, ko V-pils izcili māk. Turklāt iespēja piesaistīt iedzīvotājus – sportistus, kas dzīvo uz vietas līdzīgi kā Murjāņos. Manuprāt, kaudze ar racionāliem pamatojumiem. Skaidrs, ak no viena komentāra netaps trase – un tomēr, iespējams vērts padomāt šai virzienā.

  1. Genesys

   Atbilde: attīstībai

   Genesys, 06. decembris 2022 - 02:16

   Zini kāpēc Siguldas trasē joprojām notiek Eiropas un pasaules posmi renes sporta veidā, jo to pārvaldīja tāds cilvēks kā D.Dukurs, kas spēja piesaistīt finanses, lai šī trase atbilst visām starptautiskajām prasībām – manuprāt vēl gadus 4-5 atpakaļ Siguldas trasē ieguldīja aptuveni 2 milj. eur uzlabošanas darbiem utt. un darbs turpinās, lai vēl vairāk uzlabotu trasi un dzīves apstākļus sportistiem. Vieglāk un lētāk būtu turpināt Lemberga hūtes kalna paplašināšanu līdz oficiāla kalna statusam, kas ir 500m (no 500m skaitās, ka ir nevis paugurs, bet jau kalns) – un izbūvēt garāko slēpošanas trasi Baltijā – tici man tur ieguldījumi būtu krietni lētāki un tūristu un naudas tērētāju Ventspilī būtu krietni vairāk!

   1. attīstībai

    Atbilde: Genesys

    attīstībai, 06. decembris 2022 - 20:56

    Jā, arī forša doma.
    Par trasi gan nebiju domājusi, ka esošajiem bobslejistiem nepieciešama vēl viena, bet gan paplašinātu sportistu loku. Bet OC iebildums par to, ka tai pus Latvijā ir aukstāks “Tradicionāli Latvijā ziemas sports attīstās Vidzemē, kur ziemas ir aukstākas, garākas un sniegotākas.” ir loģisks, jā.

    1. Kristaps

     Atbilde: attīstībai

     Kristaps, 07. decembris 2022 - 16:22

     Bet trasei tur nav jābūt kaut kādiem augstumiem – viņai taču jābūt garam un diez gan stāvam tam nobraucienam. Hūte jau vēl nav tik augsta un cita kalna mums te nav.

  2. OC Ventspils

   Atbilde: attīstībai

   OC Ventspils, 06. decembris 2022 - 15:28

   Paldies par Jūsu ierosinājumu un pozitīvo skatu uz sporta attīstību Ventspilī. Jau šobrīd Ventspilī tiek nodrošināta iespēja nodarboties ar vairāk kā 40 dažādiem sporta veidiem. Tradicionāli Latvijā ziemas sports attīstās Vidzemē, kur ziemas ir aukstākas, garākas un sniegotākas. Siguldas bobsleja trase pilnībā spēj apmierināt attiecīgo ziemas sporta veidu vajadzības, un jau viena šāda pasaules līmeņa trase valstī ir nozīmīgs sporta objekts, kura uzturēšana prasa apjomīgu finansējumu.
   Ventspilī treniņnometnēs vasarā bobslejisti, kamaniņu braucēji un skeletonisti uzturas, lai trenētu fizisko sagatavotību nevis braukšanas tehniku. Šāda veida treniņiem bobsleja trase nav nepieciešama. Sportistiem ir svarīgi mainīt treniņu vidi, tādēļ Ventspils ar pludmali un savu sporta infrastruktūru arī ziemas sporta veidu pārstāvjiem ir ļoti saistoša.

  3. Viesturs

   Atbilde: attīstībai

   Viesturs, 06. decembris 2022 - 16:37

   Tādēļ vien, ka pie mums brauc vasaras treniņnometnē bobslejisti jau tagad netaisīs bobsleja trasi. To bobslejistu mums nav tik daudz un tās ir trakas izmaksas, lai divus tādus objektus mazajā Latvijā uzturētu.

 2. OC Ventspils

  OC Ventspils, 05. decembris 2022 - 19:37

  Bobsleja/kamaniņu trases izbūve Ventspilī nav plānota. Šāds projekts Ventspilī nav racionāli pamatojams.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture