Katrs dara ko grib?

Jautājums uzdots: 05. decembris

Labdien. Platā ielā 4 bija skaista māja, kas tagad tāda neizskatās. Visā fasāds garumā piebūvēts jauns dūmenis no Kuldīgas ielas puses. No Marijas ielas puses jauns logs (kas izvietots asimetriski), durvis. Ar ēkas līdzīpašniekiem saskaņojums nav šīm darbībām ar kopīpašumu. Iedzīvotāji dēvē par ķīniešu krematoriju. Uz jautājumu APN neatbild.
Vai ir kāda īpaša kārtība šiem kafejnīcas darboņiem, kas ēkas fasādi pārbūvē bez saskaņojuma ar līdzīpašniekiem? Vai APN devis atļauju?


 • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

  Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 12. decembris

  Atbild Atbild Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa:
  Ēka Platā ielā 4 ir daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka, kuras pirmajā stāvā ir izvietotas sabiedriskās ēdināšanas iestādes telpas, un kurās kopš šā gada pavasara notiek atjaunošanas darbi. Sabiedriskās ēdināšanas telpu jaunais īpašnieks ir iecerējis tajās izveidot mūsdienīgi aprīkotu kafejnīcu. Telpu atjaunošanai ir izstrādāts un akceptēts būvprojekts, un uzsākti būvdarbi. Būvprojekta risinājumi, kas skar daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas kopīpašumu, tajā skaitā, ventilācijas skursteņa izbūve, jauna loga un ārdurvju izveide Marijas ielas fasādē, savulaik aizmūrētu ailu vietā, ir normatīvajos aktos noteiktā kārtībā saskaņoti ar daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas dzīvokļu īpašnieku kopību. Dzīvojamā ēkā Platā ielā 4 ir vienpadsmit īpašumi, un saskaņojums kafejnīcas atjaunošanas darbiem ir saņemts no septiņiem tās kopīpašniekiem, tātad, kafejnīcas atjaunošanas būvdarbiem ir piekrituši vairāk nekā puse no dzīvokļu īpašniekiem, kas, atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajam, ir pietiekami, lai varētu realizēt paredzētos kafejnīcas atjaunošanas darbus. Ja būvniecības laikā ir nepieciešamība mainīt kādu no akceptētajā būvprojektā ietvertajiem risinājumiem, kas skar kopīpašumu, būvniecības ierosinātājam tie iepriekš minētā kārtībā ir jāsaskaņo ar dzīvokļu īpašnieku kopību. Tāpēc esam spiesti norādīt, ka jautājuma uzdevēja pārmetoši izteiktais, ka katrs dara, ko grib, šoreiz nebūs attiecināms uz kafejnīcas telpu atjaunotājiem.
  Papildus jāpiebilst, ka jebkuru būvdarbu realizācijas laikā, vēl nepabeigtais objekts ne vienmēr ir estētiski baudāms un tādā pusdarītā stāvoklī arī nav novērtējams. Jāpiebilst, ka likumdevējs ir atļāvis arī salīdzinoši nelielus būvdarbus veikt astoņu gadu garā termiņā, tāpēc, lai arī kopīpašnieki un sabiedrība vēlētos redzēt ātri realizētu objektu, nākas būt pacietīgākiem.

5 komentārs

 1. es

  es, 14. janvāris 2023 - 23:02

  Meli. Īpašnieki, kas dzīvo ēkā, nav devuši ne parakstījuši atļauju ŠĀDAI pārbūvei ēkas fasādē un jauna dūmeņa izveidošanai. Jā, tā ir pārbūve, nevis kafejnīcas atjaunošana!
  Šādas peikrišanas van, un tāda būvniecība ir pretlikumīga. Un, kā redzams no Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbildes – tā piesedz pretlikumīgu būvniecību kopīpašumā, kas nenāk par labu šai vecajai skaistajai, sabojātajai mājai, kurā pilsētas viesi joprojām mēģina atrast pēc izkārtnes Ķīniešu restorānu.
  Kauns nav blefot?

  1. !

   Atbilde: es

   !, 16. janvāris 2023 - 15:46

   dzīvojamās ēkas dzīvokļu īpašnieku kopību – ja tu nepiekriti, bet vairāk kā puse mājas dzīvokļu īpašnieku piekrita – tātad piekrita!

   1. es

    Atbilde: !

    es, 28. februāris 2023 - 06:44

    Kad vaicāju par to saskaņojumu, APN teica, ka nerādīs, esot “personu datu aizsardzība”. Nu tos datus jau nevajag. Zinu, ka tā ir fikcija.

  2. Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa

   Atbilde: es

   Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa, 25. janvāris 2023 - 08:29

   Atbild Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa:
   Atkārtoti paskaidrojam, ka ēka Platā ielā 4, Ventspilī ir daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka, kuras pirmajā stāvā ir izvietotas sabiedriskās ēdināšanas iestādes telpas, un kurās kopš pagājušā gada pavasara notiek būvdarbi. Būvprojekta risinājumi, kas skar daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas kopīpašumu, tajā skaitā, ventilācijas skursteņa izbūve, jauna loga un ārdurvju izveide Marijas ielas fasādē, savulaik aizmūrētu ailu vietā, ir saskaņoti ar daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas dzīvokļu īpašnieku kopību normatīvajos aktos noteiktā kārtībā. Dzīvojamā ēkā Platā ielā 4 ir vienpadsmit īpašumi, un būvprojekta dokumentāciju ir skaņojuši septiņi tās kopīpašnieki. Lai ēkā realizētu būvdarbus, kas sevī ietver gan pašu telpu atjaunošanu, gan arī minētās izmaiņas ēkas fasādē, ir pietiekami saņemt saskaņojumu no vairāk kā puses no ēkas īpašniekiem, atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajam, kas konkrētajā gadījumā ir izpildīts.

   Kā jau iepriekš informējām, ja būvdarbu izpildes laikā ir nepieciešamība mainīt kādu no akceptētajā būvprojektā ietvertajiem risinājumiem, kas skar kopīpašumu, būvniecības ierosinātājam tie atkārtoti ir jāsaskaņo ar dzīvokļu īpašnieku kopību. Te gan jāpiebilst, ka mazākumā esošo viedokļu paudējiem šajā gadījumā ir jāpieņem dzīvokļu īpašnieku vairākuma griba, kā arī vairāk jāuzticas būvniecībā iesaistīto profesionāļu, tai skaitā, būvprojekta arhitekta profesionalitātei, un mūsu visu kopējai vēlmei redzēt gan konkrēto ēku, gan pilsētu skaistāku.

   1. es

    Atbilde: Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa

    es, 28. februāris 2023 - 06:41

    Nu nav saskaņoti likumā noteiktajā kārtībā. Nav pat diskusija bijusi par logu aili vai dūmeni.
    Un Vides aizsardzības likuma norma uz pašvaldību neattiecas, par to, ka “ikvienai privātpersonai, kā arī personu apvienībām, organizācijām un grupām ir tiesības prasīt, lai valsts iestādes un pašvaldības izbeidz tādu darbību vai bezdarbību, kas pasliktina vides kvalitāti, kaitē cilvēku veselībai vai apdraud viņu dzīvību, likumiskās intereses vai īpašumu (Vides aizsardzības likums, 6. pants, 1. punkts).”
    Lasiet – ikvienai! Nekāda kopība par tādu skursteni, pie tam tas ir no katla , nevis kā bijusi ventilācija, nevar lemt.
    Un tie piesauktie profesionāļi ir algotņi, kas dara visu par ko maksā. Nezinātājam atliek uzmest acis jaunajam milzīgajam dūmenim, lai zinātu, ka kāds tur sapīpējies to varēja izdomāt. Un loga aili ielikt nevietā var tikai baigā šmigā. Labi vēl, ka neizdomāja ielikt kaut kā slīpi vai pa diagonāli.
    Nu skaidrs, kad sāks darboties, varēs arī vides dienestu iesaistīt, ja pašvaldībai vienalga.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture