18. decembrī Ventspils poliklīnikā pacientus konsultēs bērnu alergoloģe Kristina Amosova

1

Bērnu alergoloģe Kristina Amosova nākamreiz Ventspils poliklīnikā pacientus pieņems pirmdien, 18. decembrī. Pašlaik vēl ir iespējams pieteikties konsultācijai.

Ārste var bērniem palīdzēt šādos gadījumos:

  • ilgstoši apgrūtināta elpošana caur degunu, iesnas;
  • acu apsārtums, asarošana, nieze, konjunktivīts;
  • izsitumi;
  • aizdomas par pārtikas alerģiju;
  • hroniski gremošanas traucējumi;
  • ilgstošs klepus, elpas trūkuma lēkmes;
  • aizdomas par medikamentu alerģiju;
  • aizdomas par insektu (kukaiņu) alerģiju.

Konsultācijas laikā K. Amosova noskaidro alerģijas cēloni, piemeklē atbilstošu ārstēšanu un apspriež veidu, kā izvairīties no konkrētā alergēna, tādējādi samazinot slimības simptomus. Nepieciešamības gadījumā iespējami arī papildu izmeklējumi, tostarp ādas alergotesti. Taču, kā uzsver ārste, nevajadzētu koncentrēties tikai uz izmeklējumiem, jo arī dialogs ar bērna vecāku var sniegt daudz informācijas.

Bērnu alergoloģe 2017. gadā absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti, ieguvusi pediatra, bērnu alergologa sertifikātu. Regulāri papildina zināšanas un ar referātiem piedalās starptautiskās konferencēs un kongresos, veido publikācijas Latvijas medicīnas žurnālos, kā arī gatavo izglītojošus materiālus alerģisku pacientu vecākiem. Oktobra beigās Ventspils poliklīnikā aizvadīts informatīvs seminārs, kurā ārste tikās ar bērnu vecākiem, lai apspriestu tēmu “Par ko mums stāsta izsitumi?”.

Ar ģimenes ārsta nosūtījumu bērnu alergoloģes konsultāciju poliklīnikā apmaksā valsts. Ierasti bērnu alergoloģe poliklīnikā pacientus konsultē reizi mēnesī, bet, atsaucoties pacientu pieprasījumam, nereti arī biežāk. Lai pieteiktos konsultācijai, jāsazinās ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa numuru 63622131 vai rakstot ziņu uz [email protected].

Reizi mēnesī Ventspils poliklīnikā pacientus konsultē arī bērnu alergoloģe Laine Bormane, kā arī alergoloģe Īrisa Tereško, kura pieņem gan bērnus no sešu gadu vecuma, gan pieaugušos. Vairāk informācijas iespējams iegūt Ventspils poliklīnikas tīmekļvietnē www.ventspilspoliklinika.lv vai sazinoties ar poliklīnikas reģistratūru – zvanot uz tālruņa numuru 63622131.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture