Par Ventspili

Esiet sveicināti Ventspilī – pilsētā, kur ciena pagātni, domā par rītdienu un ražīgi strādā šodien!

Gadsimtiem izkoptais zvejnieku sīkstums un kuršu spīts ir palīdzējis ventspilniekiem pēdējo trīsdesmit gadu laikā, izsvērti pieņemot lēmumus, profesionāli un mērķtiecīgi strādājot, pārvērst savu pilsētu līdz nepazīšanai. No pilsētas, par kuru dzīvokļu maiņas sludinājumos rakstīja „Ventspili nepiedāvāt”, tā kļuvusi par mūsdienīgu, sakoptu, attīstītu pilsētu ar patīkamu un ērtu vidi dzīvošanai, attīstītu infrastruktūru, daudzveidīgu kultūras, izglītības, sporta un atpūtas piedāvājumu.

Savā darbā esam izvirzījuši augstus mērķus un mācījušies no labākajiem pasaulē, iegūtās prasmes un zināšanas iemiesojot pilsētā. Pa šiem divdesmit gadiem ventspilniekiem ir radies pilnīgi cits priekšstats par to, kāds ir teicams ielas segums un komunikācijas, kādai jābūt pilsētas arhitektūrai un ainavai, kāds ir kvalitatīvs sociālās un fiziskās infrastruktūras nodrošinājums. Daudzveidīgais un plašais piedāvājums fiziskajā kultūrā un sportā, bibliotēkās un kultūras norišu vietās, medicīnas un izglītības iestādēs ir pašsaprotama lieta. Ventspilnieki ir pieraduši, ka Ventspilī visam jābūt perfektam. Ja tas tā nav, to tūlīt pamana un cenšas labot.

Ventspils ir ģimenei draudzīga pilsēta, kurā padomāts par to, lai šeit būtu ērti dzīvot ventspilnieku ģimenēm, kā arī interesanti atpūsties ģimenēm no citām pilsētām un valstīm. Ventspils ir īpaša arī ar to, ka šeit draudzīgi sadzīvo mūsdienīga osta, inovatīvas ražotnes un skaista pludmale, virs kuras kā pludmales sakoptības un drošības apliecinājums jau kopš 1999.gadā plīvo Zilais karogs.

Ventspils ir pilsēta, kas neatstāj vienaldzīgu. Tā ir kā neliela valsts valstī. Lai izbaudītu Eiropas elpu, nav jādodas ārpus Latvijas – to visu atradīsiet Ventspilī, kur pat laiku skaita citādāk un ziedi, spītējot dabas noteiktajam ritmam, pilsētas ielās uzplaukst agrāk nekā citur Latvijā, un nesteidzīgas un bezrūpīgas atpūtas baudītājs klejo pa pilsētas ieliņām, papēžiem klaudzot pret bruģi. Ventspils ir puķu un strūklaku galvaspilsēta, tās ielās rodamas un pat stabos kāpj krāsainas govis, ielas, parkus, skvērus un iekšpagalmus rotā puķu skulptūras, figurāli puķu veidojumi un gaumīgas puķu dobes, kas nenovīst pat viskarstākajās vasaras dienās.

Vārdu savienojums „tas nav iespējams” Ventspilī ir svešs, un pat problēmām tiek atrasta radoša pieeja. Piemēram, no ielu būvniecības laikā izraktās grunts izveidots mākslīgais slēpošanas kalns. Ventiņu varējumu apliecina arī spēja 21.gadsimtā radīt jaunu pilsētas centru Lielajā laukumā, uzdrošinoties nosaukt koncertzāli valsts vārdā! Pavasaris, vasara, rudens vai ziema – Ventspilī ikkatrs rod kaut ko sev: Piedzīvojumu parks iepatiksies atraktīvajiem un aktīvajiem, Mazbānītis, bērnu pilsētiņas – ģimenēm ar bērniem, Ventspils plašā Zilā karoga pludmale un kāpas, kur var sauļoties pat tad, kad termometra stabiņš rāda vien 15° C, Ūdens piedzīvojumu parka un SPA kompleksa baudījums, vēršanās zvaigznēs ar modernu teleskopu aprīkotajā observatorijā un Baltijā modernākajā un Latvijā vienīgajā digitālajā planetārijā… To visu un vēl daudz ko citu piedāvā Ventspils.

Par Ventspils vēsturi vairāk ŠEIT.

Vide Ventspilī vairāk ŠEIT.

Ventspils simbolika ŠEIT.

Apbalvojumi ŠEIT.

Skaitļi un fakti pieejami ŠEIT.

Transports – ŠEIT.

Laipni lūgti Ventspilī, pilsētā ar rītdienu!

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture