Ventspilī pasažieru ērtībām kursē sabiedriskā transporta autobusi, un maršrutu tīkls organizēts tā, ka daļā populārāko maršrutu pasažieru iekāpšana un izkāpšana iespējama pēc pieprasījuma. Savus pakalpojumus iedzīvotājiem un pilsētas viesiem piedāvā arī vairāki taksometru uzņēmumi.

Pilsētas transports

Sabiedrisko transportu Ventspils pilsētā nodrošina pašvaldības SIA „Ventspils reiss”. Rūpējoties par pasažieru ērtībām un labsajūtu brauciena laikā, pārvadājumi tiek veikti tikai ar Mercedes Benz autobusiem, bet no 2020 .gada pilsētas maršrutos uzsākti pārvadājumi ar duālās degvielas sistēmas un elektro autobusiem.

Pavisam pilsētā tiek apkalpoti 15 pilsētas sabiedriskā transporta maršruti, savukārt sezonas laikā papildus tiek atvērti maršruti, kas kursē līdz laivu bāzei Staldzenē, Briežu dārzam un Būšnieku ezeram, Dienvidu molam, dārzkopības kooperatīviem „Kurzeme” un „Akmeņdziras” u.c..

Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta shēmas un kursēšanas laikus skatīt šeit.

Informācija par sabiedriskā transporta pakalpojumu tarifu (braukšanas maksu) Ventspils pilsētas nozīmes maršrutos, kā arī mēnešbiļešu un universālo braucienu skaita biļešu veidiem pieejama ŠEIT.

Pasažieru komercpārvadājumi ar taksometru

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļa izsniedz licences un licences kartītes pasažieru pārvadājumu veikšanai ar vieglajiem taksometriem Ventspils valstspilsētas administratīvajā teritorijā. Ar licencētajiem taksometru pārvadātājiem un to paziņotajiem pārvadājumu tarifiem varat iepazīties šeit. Savukārt ar taksometriem, kuri saņēmuši licences kartītes varat iepazīties šeit.

Kā nokļūt Ventspilī ar automašīnu

A10 šoseja savieno Ventspili ar Latvijas galvaspilsētu Rīgu, pa P111 ceļu Ventspilī iespējams nokļūt no Liepājas, savukārt pa P108 ceļu – no Kuldīgas.     

Kā nokļūt Ventspilī ar autobusu

No Ventspils un uz Ventspili ar autobusu var nokļūt no visām lielākajām Latvijas pilsētām: no Rīgas, Liepājas, Kuldīgas un Jelgavas. Autobuss pēc ceļojuma uz Ventspili apstāsies Ventspils autoostā.

Autoosta savu tagadējo izskatu ieguva pēc rekonstrukcijas  2001. gadā. Tagad autoosta ir daudzfunkcionāla un moderna ēka ar mājīgu uzgaidāmo telpu, kafejnīcu, frizētavu, veikaliem un iespēju izmantot auto pasta pakalpojumus. Tajā iekārtots bērnu stūrītis, ir publiski pieejamas klavieres. Uzgaidāmajā zālē bieži izvietotas dažādas izstādes.

Lielāko daļu starppilsētu autobusu reisu no Ventspils un uz Ventspili, kā arī sabiedriskā transporta pakalpojumus Ventspils novadā, nodrošina pašvaldības SIA „Ventspils Reiss”

Uzņēmuma nodrošināto starppilsētu un novada autobusu reisu sarakstus skatīt šeit.

Visu pasažieru autopārvadātāju nodrošināto starppilsētu autobusu reisus skatīt šeit.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture