Ventspilī pašlaik kopā ir izbūvēti jau vairāk nekā 65 km veloceliņu, un tie sasaista iecienītākos tūrisma objektus pilsētā. Var droši teikt, ka Ventspils ir velobraucējiem draudzīga un pieejama pilsēta!

Pakāpeniski realizējot kādu ielu posmu pārbūvi, ik gadu tiek izbūvēti jauni veloceliņi. Tā piemēram šajā gadā tika izbūvēts veloceliņš Apļa, Rāvas, Mazajā Kurzemes un Durbes ielās, kā arī, pēc siltumtrases izbūves vēl būvniecības procesā ir veloceliņš Vasarnīcu ielā.

Nākamajos gados tiek plānots veloceliņu savienot pa Vasarnīcu ielu no Parka ielas līdz Kroņa ielai, kā arī turpināt darbu pie veloceliņu tīkla paplašināšanas meklējot un piesaistot tam nepieciešamo finansējumu.

Veloceliņu izbūve pēdējos gados ir veicinājusi velotūrisma attīstību, papildinājusi un uzlabojusi pilsētas infrastruktūru, veicinājusi drošu velobraucēju pārvietošanos, uzlabojusi pilsētas apskates vietu pieejamību, radot pievienoto vērtību pilsētas tūrisma piedāvājumam kopumā, kā arī videi.

Veloceliņu piedāvājums ļauj pilsētai veiksmīgi iekļauties EuroVelo tīklā, kā arī veicina iedzīvotāju iekšējo mobilitāti.

Veloceliņu izbūve tika uzsākta 2010. gadā, kad Velotūrisma attīstības projekta ietvaros veloceliņi tika izbūvēti 10,17 km garumā, savienojot starptautisko prāmju terminālu ar iecienītiem tūrisma objektiem pilsētā: Vecpilsēta, Ostas ielas promenāde, Dienvidu mols, Jūrmalas un Piedzīvojumu parks. Pakāpeniski veloceliņu tīkls tika paplašināts, jo līdz ar ielu rekonstrukciju iespēju robežās tiek plānota arī veloceliņu izbūve tā, lai sasaistītu ar esošajiem.

Savukārt, Pašvaldības policija atgādina, ka ikviens velobraucējs, braucot pa brauktuvi vai veloceliņu, ir atbildīgs par savu un citu drošību, un tas lielā mērā ir atkarīgs no zināšanām. Ceļu satiksmes noteikumos ir ietverti nosacījumi, kas velosipēdu vadītājiem ir jāzina un jāievēro, braucot pa brauktuvi, nomali vai veloceliņu. Velosipēda vadītājs “Ceļu satiksmes noteikumu” izpratnē ir transporta līdzekļa vadītājs, kurš nes atbildību par šo noteikumu ievērošanu.

Veloceliņu karte

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture