Uz šodienu veloceliņu tīkla kopgarums Ventspilī sasniedzis jau 70,544 km, un tie sasaista iecienītākos tūrisma objektus pilsētā. Var droši apgalvot, ka Ventspils ir velobraucējiem draudzīga un pieejama pilsēta!

Ik gadu Ventspilī, pārbūvējot kādu no ielu posmiem, tiek izvērtēts, vai ir iespējams izveidot arī jaunu veloceliņa posmu, papildinot jau tā plašo veloceliņu tīklu. Veloceliņu izbūve ir veicinājusi velotūrisma attīstību, radījusi drošu vidi velobraucējiem, papildinājusi un uzlabojusi pilsētas infrastruktūru, pieejamību vides un tūrisma apskates objektiem, papildinot pilsētas tūrisma piedāvājumu kopumā, un tie ir draudzīgi videi. Veloceliņu piedāvājums ļauj pilsētai veiksmīgi iekļauties EuroVelo tīklā, kā arī veicina iedzīvotāju iekšējo mobilitāti.

Ventspils divus gadus pēc kārtas ir atzīta par satiksmes ziņā drošāko valstspilsētu Latvijā. Ventspils izceļas ar vislabāko statistiku attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumu skaitu un vispozitīvāko iedzīvotāju vērtējumu attiecībā uz ceļu satiksmes drošību un ceļu infrastruktūru pilsētā. Liels nopelns šīs godalgas iegūšanā ir izveidotajam veloceliņu tīklam.

Veloceliņu izbūve tika uzsākta 2010. gadā, kad velotūrisma attīstības projekta ietvaros izbūvēja pirmos veloceliņus 10,17 km garumā, kas deva iespēju no starptautiska pasažieru prāmju termināļa nokļūt uz iecienītiem tūrisma objektiem pilsētā – vecpilsētu, Ostas ielas promenādi, jūru, Dienvidu molu, Jūrmalas un Piedzīvojumu parku. 2023. gada jūlijā Ventspilī ekspluatācijā nodoti 2 pagaidām jaunākie veloceliņu posmi, kopējam veloceliņu tīklam sasniedzot 70,544km garumu. Šie veloceliņu posmi dod iespēju uz riteņa apskatīt tādus populārus tūrisma objektus kā Būšnieku ezers un izbaudīt braucienu gar jūras piekrasti, pa veselīgo priežu mežu, vienlaikus apskatot mežainās un pelēkās aizsargājamās kāpas. Jau 2024. gada otrajā pusē veloceliņu tīklu papildinās jauns posms no Baldones ielas līdz Jēkaba ielai 560 m garumā un tiks pārsniegta 71 km atzīme.

Svarīgi atcerēties, ka ikviens velobraucējs, braucot pa brauktuvi vai veloceliņu, ir atbildīgs par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību. Tāpēc ir jāzina Ceļu satiksmes noteikumus un jāatceras, ka velosipēda vadītājs, tāpat kā jebkura cita transportlīdzekļa vadītājs, nes atbildību par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu.

Veloceliņu karte

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture