Ventspils sadraudzības pilsētas

Ventspils pilsētai ir oficiāla sadraudzība ar Ningbo (Ķīnas Tautas Republikā), Loriānu (Francijā), Vestervīku (Zviedrijā), Štrālzundi (Vācijā) un Polocku, Novopolocku (Baltkrievijā).

2014. gada  jūnijā tika noslēgts sadraudzības līgums ar Ķīnas Tautas Republikas pilsētu Ningbo.

Ningbo ir ostas pilsēta, kurā saskaņā ar 2012.gada datiem dzīvo aptuveni 5,8 miljoni iedzīvotāji, no kuriem 2,3 miljoni dzīvo urbanizētajā teritorijā. Ningbo platība ir 9 816 km2, krasta līnijas garums 1 562km. Mitrs subtropu klimats ar izteiktiem četriem gada laikiem. Tā ir viena no Ķīnas senākajām pilsētām (radusies aptuveni 4800 p.m.ē.). Agrāk tā bija plaši zināma kā pilsēta „uz zīda ceļa”, tagad pazīstama kā liela ostas pilsēta, kas atrodas 220 km attālumā uz dienvidiem no Šanhajas. Tā ir otrā lielākā osta aiz Šanhajas, 2012.gadā sasniedzot 500 000 000 tonnu kravu caurlaidspēju un 15 671 000 TEU konteineru caurlaidspēju. Atšķirībā no Šanhajas Ningbo ir dziļūdens osta (22,5 m), kura var apkalpot 300 000 tonnu kuģus. Caur ostu tiek eksportēta dzelzsrūda, jēlnafta, ogles, ķīmiskie produkti,  elektronikas preces, tekstilizstrādājumi, pārtikas un rūpniecības preces. Ningbo atrodas četras ekonomikas un tehnoloģiskās attīstības zonas, tostarp brīvās tirdzniecības zona, Augsto tehnoloģiju zona un Ziemeļu industriālais parks (kura vadība ir no Skandināvijas),.

Pilsētā atrodas daudz tūrisma objektu, piemēram, senākā bibliotēka Ķīnā (izveidota 1516.gadā), kā arī dažādi tempļi un paviljoni

Vairāk par Ningo – mājas lapā english.ningbo.gov.cn/ .

Ar Štrālzundi oficiāls līgums noslēgts 1992.gadā (bez termiņa), neoficiāla sadarbība bijusi jau sākot no 70. gadiem. Sadarbības sfēras – ekonomika, uzņēmējdarbība, kultūra, ES lietas, tūrisms, izglītība, sports, pieredzes apmaiņa, medicīna. Sadraudzība joprojām ir aktīva, katru gadu notiek pieredzes apmaiņa starp abu pušu dažādu sfēru speciālistiem – skolotāju, ārstu, pašvaldības darbinieku semināri, draudzības spēles un sacensības starp abu pilsētu sportistiem, Štrālzundes dārznieku dalība Starptautiskajā Baltijas ziedu paklāju festivālā.

Vairāk par Štrālzundi – mājas lapā www.stralsund.de.

Ar Vestervīku oficiāls sadarbības līgums noslēgts 1989.gadā (bez termiņa). Vestervīka līgumu apstiprināja 1989. gada 26. oktobrī. Ventspils arhīvos dati par konkrētu līguma apstiprināšanas datumu nav atrodami. Sadarbības sfēras – ostas attīstība, pilsētas labiekārtošana, izglītība, tūrisms, medicīna. Pēdējo gadu laikā kontakti pašvaldību starpā ir apsīkuši, bet ir izveidojusies saikne un sadarbība starp Vestervīkas un Ventspils luterāņu draudzēm. Pārstāvji no Vestervīkas Ventspilī pēdējo reizi bija 2014. gada vasarā.

Vairāk par Vestervīku – mājas lapā www.vastervik.se.

Ar Loriānu oficiāls sadarbības līgums noslēgts 1974.gadā. Sadarbības sfēras – medicīna, kultūra, izglītība. Joprojām notiek aktīva sadarbība medicīnas sfērā: semināri, kursi, pieredzes apmaiņa ārstiem. Aktīva sadarbība ar Loriānu ir arī Ventspils Augstskolai, īstenojot ERASMUS studentu apmaiņas programmu.

Vairāk par Loriānu – mājas lapā https://www.lorient.bzh/en/.

Ar Polocku un Novopolocku trīspusējs sadarbības līgums ir parakstīts 2008.gada 7.jūnijā. Līdz šim aktīva sadarbība ir notikusi pašvaldības darbinieku pieredzes apmaiņas braucienos. Ventspils pašvaldības pārstāvji viesojušies Polockā un Novopolockā pilsētas svētkos, kā arī Polockas un Novopolockas pašvaldību pārstāvji apmeklējuši Ventspili – pilsētas svētkos un Masļeņņcas svētkos. Jaunatnes lietu komisijas locekļi ir piedalījušies Jauniešu forumā Novopolockā. Sadarbība notiek arī kultūras jomā – notiek baltkrievu kultūras dienas, mākslinieku plenērs, baltkrievu amatnieku darbu izstāde.

Vairāk par Novopolocku – mājas lapā www.novopolotsk.by.

Vairāk par Polocku – mājas lapā www.polotsk.vitebsk-region.gov.by

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture