I. Vispārīgie noteikumi

1.Ventspils valstspilsētas pašvaldība reģ. Nr. 40900038010, adrese: Jūras iela 36, Ventspils, LV-3601; elektroniskā pasta adrese: [email protected]; tālrunis: 63601100; tīmekļa vietnes adrese: https://www.ventspils.lv/ apņemas nodrošināt Ventspils valstspilsētas pašvaldības tīmekļa vietnes https://www.ventspils.lv/  (turpmāk – vietne) un tās apmeklētāju personiskās informācijas drošību un viņu tiesību aizsardzību, apmeklējot Ventspils valstspilsētas pašvaldības vietni un iepazīstoties ar tās saturu.

2. Šī sīkdatņu politika ir sagatavota ar nolūku, lai mūsu tīmekļa vietnes apmeklētāji iegūtu papildu informāciju par vietnē izmantotajām sīkdatnēm un to kā Ventspils valstspilsētas pašvaldība tās izmanto.

II. Informācija par sīkdatnēm

Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas Jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, viedtālrunī, planšetdatorā), un saglabātas Jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu Jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos Jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

III. Sīkdatņu veidošanas nolūks un tiesiskais pamats

3.1.Sīkdatnes ir nepieciešamas, lai mēs varētu iegūt informāciju par to, kā apmeklētāji izmanto mūsu tīmekļa vietni, tādējādi gūstot iespēju Ventspils valstspilsētas pašvaldībai izvērtēt, cik noderīga ir vietne un kā to varētu uzlabot. Datiem par vietnes apmeklētājiem var piekļūt tikai tie Ventspils valstspilsētas pašvaldības darbinieki, kuri ir atbildīgi par tādu datu analīzi.

3.2.Mēs izmantojam dažāda veida sīkdatnes, kas tiek izvietotas pēc noklusējuma (“nepieciešamās” sīkdatnes), taču par sīkdatnēm, kas tiek izmantotas analītiskiem nolūkiem, mēs prasām Jūsu piekrišanu. Sniedzot piekrišanu sīkdatņu joslā, kas tiek parādīta, kad apmeklējat tīmekļa vietni, Jūs izvēlaties, vai atļaujat izmantot noteiktas sīkdatņu kategorijas.

IV. Sīkdatņu veidi un to pielietojums

4.1.Mēs izmantojam trīs sīkdatņu kategorijas – “nepieciešamās” sīkdatnes, “personalizētās” sīkdatnes un “analītiskās” sīkdatnes, taču prasām lietotāju piekrišanu par “analītisko” un “personalizēto” sīkdatņu izmantošanu. Piekrītot “analītisko” un “personalizēto” sīkdatņu izmantošanai, Jūs sniedzat piekrišanu visām šajā kategorijā ietilpstošajām sīkdatnēm (skatiet detalizētu sīkdatņu sarakstu zemāk). Jūs jebkurā brīdī varat mainīt savas izvēles un atteikties no sīkdatnēm.

4.2. “Nepieciešamās” sīkdatnes

Nepieciešamās sīkdatnes ir būtiskas un tās Jums ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Šīs sīkdatnes tiek saglabātas Jūsu datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Tās tiek iestatītas, reaģējot uz Jūsu darbībām, kas ir uzskatāmas par pakalpojuma pieprasīšanu, piemēram, privātuma preferenču iestatīšana, pierakstīšanās vai veidlapu aizpildīšana. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.

4.3. “Personalizētās sīkdatnes

Personalizētās sīkdatnes ļauj vietnei atcerēties informāciju, kas maina vietnes darbību vai izskatu, piemēram, jūsu izvēlētā valoda.

4.4. “Analītiskās” sīkdatnes

Analītiskās sīkdatnes ļauj uzskaitīt apmeklējumu skaitu un avotus, lai mēs varētu izmērīt un uzlabot savas tīmekļa vietnes darbību. Tās mums palīdz saprast, kuras lapas ir visiecienītākās un kuras tiek izmantotas visretāk, kā arī to, kā apmeklētāji pārvietojas mūsu vietnē. Ja atteiksieties no šo sīkdatņu izmantošanas, Jūsu apmeklējums netiks iekļauts mūsu statistikā, bet vienlaikus neierobežos Jūsu darbības mūsu tīmekļa vietnē.

V. Vietnē lietoto sīkdatņu saraksts

Nepieciešamās sīkdatnes – šīs sīkdatnes nodrošina vietnes korektu darbību, nodrošinot tās pamata funkcijas. Tīmekļa vietne bez šīm sīkdatnēm nevarēs pareizi funkcionēt.
NosaukumsNolūksGlabāšanas termiņš
cc_cookieSīkdatni izmanto, lai noteiktu, vai apmeklētājs ir piekritis sīkdatņu lietojumam1 gads
PHPSESSIDŠis sīkfails ir paredzēts PHP lietojumprogrammām. Sīkdatnes saglabā un identificē lietotāja unikālo sesijas ID, lai pārvaldītu lietotāja sesijas vietnē. Sīkfails ir sesijas sīkfails, un tas tiks dzēsts, kad tik aizvērti visi pārlūkprogrammas logi.Sesijas laiks
Wp-wpml_current_languageSaglabā pašreizējo valodu. Šis sīkfails ir iespējots vietnēs, kurās tiek izmantota funkcija Valodas filtrēšana AJAX darbībām.Sesijas laiks
Personalizētās sīkdatnes – šie sīkdatnes ļauj vietnei atcerēties informāciju, kas maina vietnes darbību vai izskatu, piemēram, jūsu izvēlētā valoda.
NosaukumsNolūksGlabāšanas termiņš
_icl_visitor_lang_isŠis sīkfails automātiski saglabā lietotāja valodu, parādot vietni šajā valodā, ja vien lietotājs nemaina valodas iestatījumus1 diena
wpml_browser_redirect_testPārbauda vai sīkfaili ir iespējotiSesijas laiks
Analītiskās sīkdatnes – tīmekļa vietnē tiek izmantots “Google Analytics” programmatūras sīkdatnes. Ar šo sīkdatņu palīdzību vietņu īpašniekiem palīdz saprast, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar vietnēm, vācot un ziņojot informāciju anonīmi.
NosaukumsNolūksGlabāšanas termiņš
_gaReģistrē unikālu ID, ko izmanto, lai ģenerētu statistikas datus par to, kā apmeklētājs izmanto šo vietni2 gadi
_gidGoogle Analytics iestata šo sīkfailu, lai saglabātu informāciju par to, kā apmeklētāji izmanto vietni, vienlaikus izveidojot analītisko pārskatu par vietnes 1 diena veiktsēpju. Daži no apkopotajiem datiem ietver apmeklētāju skaitu, to avotu un lapas, kuras viņi apmeklē anonīmi.1 diena
HzetDrošības pastāvīgā sīkdatne1 gads

VI. Informācija par personas doto piekrišanu sīkdatņu izveidei

6.1. Apmeklējot šo vietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Ja Jūs noklikšķināsiet uz opcijas “Apstiprināt visas”, tas nozīmēs, ka esat piekritis “analītiskajām” un “personalizētajām” sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļa vietnē un Jūs apstiprināt, ka esat iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, gadījumiem, kad informācija tiek nodota trešajām personām.

6.2. Attiecībā uz “nepieciešamajām” sīkdatnēm lietotāja piekrišana netiek prasīta, jo šīs sīkdatnes nodrošina pilnīgu un nepārtrauktu tīmekļa vietnes satura attēlošanu, lai Jūs varētu saņemt atbilstošu digitālās pārlūkošanas un tiešsaistes lietošanas pieredzi.

VII. Sīkdatņu noraidīšana

7.1. Ja vēlaties, lai Jūsu ierīcē netiktu izmantotas “analītiskās” un “personalizētās” sīkdatnes, Jūs varat rīkoties divējādi: 1) vietnes logā ar ziņojumu par sīkdatņu izmatošanu noklikšķināt uz opcijas “Noraidīt”; 2) jebkurā brīdī Jums ir iespēja, uzklišķinot uz zilas krāsas “cepuma” ikonas, kas atrodas tīmekļa vietnes apakšā kreisajā pusē, veikt izmaiņas Jūsu sīkdatņu izvēlnē.

7.2. Papildu informāciju par sīkdatnēm, kā arī to dzēšanu un pārvaldīšanu var iegūt mājaslapā

www.aboutcookies.org.   

VIII.  Politikas izmaiņas

8.1. Ja Jums ir jautājumi par personas datu apstrādi, aicinām iepazīties ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības privātuma politiku, kas atrodama Ventspils valstspilsētas pašvaldības tīmekļa vietnē (https://www.ventspils.lv) vai sazināties ar Domes administrācijas datu aizsardzības speciālistu, rakstot uz elektronisko pasta adresi: [email protected].

8.2. Domes administrācijai ir tiesības jebkurā brīdī izmainīt šo sīkdatņu politiku. Visas izmaiņas sīkdatņu izmantošanas politikā tiks publicētas www.ventspils.lv.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture