Aktuālā informācija par brauktuvju uzturēšanu (20.02.2024., plkst. 07:20)

1

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ziemas dienests informē:

Veidojoties nelielai sniega kārtai un apledojumam, ziemas dienests naktī uz otrdienu pilsētā uzsāka A un B klases ielu apstrādi ar pretslīdes materiālu. No plkst. 3.30 ielu uzturēšanas darbos iesaistītas četras tehnikas vienības, kas aprīkotas ar sniega lāpstu un pretslīdes materiāla kaisītāju.

No ceturtdienas, 23. novembra, ziemas dienests strādā diennakts režīmā. Tas nozīmē, ka 24 stundas diennaktī tiek nodrošinātas tehnikas vienības dežūras un atbildīgie darbinieki regulāri apseko ielu stāvokli, lai pēc nepieciešamības nekavējoties uzsāktu brauktuvju ziemas uzturēšanas darbus. Sekojot laikapstākļiem, lēmums par darbu uzsākšanu tiek pieņemts, saskaņojot ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādi “Ventspils Komunālā pārvalde”.

Ventspils ielu kopējais garums sastāda ap 200 km, kas nozīmē, ka notīrīt visas ielas vienlaicīgi nav iespējams, tāpēc lūdzam iedzīvotājus būt saprotošiem un ņemt vērā, ka gan snigšanas, gan apledojuma laikā brauktuvju attīrīšanai no sniega un apstrādei ar pretslīdes materiālu nepieciešams laiks. Turklāt apledojums un sniega kārta var izveidoties atkārtoti arī pēc uzturēšanas darbu veikšanas, īpaši mainīgos laikapstākļos.

Lai arī Latvijā normatīvie akti nosaka, ka automašīnām ziemas riepas ir obligātas no 1. decembra, tomēr autovadītāji aicināti savlaicīgi parūpēties par ziemas sezonai atbilstošu riepu nomaiņu, kā arī ievērot drošu distanci un laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

Kārtību, kādā notiek ielu uzturēšana ziemas sezonā, nosaka Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes noteikumi nr.1: https://www.ventspils.lv/app/uploads/2022/12/ielu-velocelinu-tiltu-uzturesanas-kartiba-2022-19.05.22.-grozijumi.pdf

Operatīvai informācijai par brauktuvju uzturēšanu iedzīvotāji aicināti zvanīt PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ziemas dienesta dežurantam pa tālr. 26124782 vai jautājumu gadījumā sazināties ar uzņēmumu elektroniski, rakstot e-pastu uz [email protected].


6 comments

 1. Kaite

  Kaite, 07. februāris 2024 - 12:22

  Pat pieņemot, ka autobusa pieturā pie Tobago LPR dienā uzņem ne vairāk kā 5 pasažierus, kāda jēga ir tīrai pieturai, ja pēc tam ir pusotrs metrs sniega un autobusam nav iespējas iebraukt pieturā?

  1. ???

   Atbilde: Kaite

   ???, 07. februāris 2024 - 13:44

   Ja pietura ir tīrīta, tad kur tur ir sniegs… Un pats galvenais – pusotrs metrs sniega??? jūs zināt, cik ir pusotrs metrs??? Tik daudz sniega pie mums mēdz būt tikai nomalēs, kur apzināti saved sniegu..
   Jums ļooooti patīk pārspīlēt.

   1. Informators

    Atbilde: ???

    Informators, 07. februāris 2024 - 15:04

    Te tak runa par pieturas “kabatu”, tur platumā ir vairāk kā 1,5 m.

  2. =

   Atbilde: Kaite

   =, 07. februāris 2024 - 17:03

   Iebraukt pieturā nav problēmas. Problēma ir Ventspils reisa mikriņu vadītājos.10 cm sniega un pabraukt nevar.
   Var jau būt ,ka pie vainas Mersedesu aizmugurējā piedziņa, bet var būt Ventspils reis vadība varētu aprīkot tehniku ar kvalitatīvākām riepām.

   1. !

    Atbilde: =

    !, 08. februāris 2024 - 14:24

    Ja pamats apšaubīt riepu kvalitāti – ir dienesti, kam ziņot. Notiek tie reidi, pārbaudes, kur pārbauda riepu kvalitāti.
    Un, ja būtu kādas problēmas ar autobusu tehnisko aprīkojumu, tad stingri šaubos vai reiss regulāri iegūtu balvas par drošāko autoparku, kā tas ir līdz šim.. Turklāt nav sanācis manīt, ka kādā no daudzajām autobusu avārijām būtu kāds reisa autobuss, tur ir dažādu citu pārvadātāju autobusi…tas ar liek domāt, ka reisam gan ar aprīkojumu, gan šoferiem viss ok.

   2. Persona

    Atbilde: =

    Persona, 09. februāris 2024 - 20:50

    Nevis vaina ir šoferiem, bet jaunie mikriņi ir par zemu un tie fiziski nevar piebraukt pieturās pie apmalēm-tad nevar atvērt durvis


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture