Atbildēs uz iedzīvotāju jautājumiem par tēmu “Ventspils valstspilsētas pašvaldības 2024.gada budžets”

1

Trešdien, 21. februārī, plkst. 19.00 portālā www.ventspils.lv un portālā www.ventasbalss.lv, kā arī SIA „SkaTVis” kabeļtelevīzijas tīkla informatīvajā kanālā uz iedzīvotāju jautājumiem atbildēs:

 • Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš;
 • Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja 1.vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs;
 • Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Aigo Gūtmanis.

Sarunas tēma – “Ventspils valstspilsētas pašvaldības 2024.gada budžets”.

Atbildēs uz iedzīvotāju jautājumiem par tēmu “Ventspils valstspilsētas pašvaldības 2024.gada budžets”

Jautājumus līdz 20. februāra plkst. 15.00 iespējams uzdot: portālā www.ventspils.lv un portālā www.ventasbalss.lv pie šīs ziņas, sūtot e-pastu uz [email protected], kā arī zvanot darba laikā pa tālruni 63601109.
Pārraides, kurās uz iedzīvotāju jautājumiem atbild nozares speciālisti, norisinās, pamatojoties uz iedzīvotāju pausto interesi un izmantojot SIA „SkaTVis” kabeļtelevīzijas tīkla sniegtās iespējas, kā arī Ventspils Digitālā centra tehnisko risinājumu, lai nodrošinātu translāciju portālā www.ventspils.lv.

Aicinām ventspilniekus skatīties sarunu un būt aktīviem, uzdodot jautājumus! 


4 comments

 1. Andris

  Andris, 21. februāris 2024 - 18:31

  Vai šī gada pilsētas budžetā ir paredzēti līdzekļi jaunu māju būvniecībai,jeb tas tiek segts no Eiropas fondiem?Un kādi projekti ir paredzēti realizēt šajā gadā? Paldies.

  1. Attīstības pārvalde

   Atbilde: Andris

   Attīstības pārvalde, 23. februāris 2024 - 10:58

   Taču šogad, projektu atbalsta gadījumā, plānots uzlabot Ventspils pašvaldības dzīvojamo fondu sociālajiem mājokļiem, izbūvēt aktīvās atpūtas veloparku Reņķa dārza teritorijā, kā arī plānots veikt ieguldījumus veselības infrastruktūrā, Ventspils Poliklīnikas rentgena kabinetā plānots iegādāties un uzstādīt stacionāru rentgena iekārtu, savukārt slimnīcai plānots iegādāties jaunu diagnostikas, sterilizācijas, operāciju, laboratorijas un citu medicīnas aprīkojumu un iekārtas, kā arī izstrādāt būvniecības ieceres dokumentāciju Ambulatorā centra un Ķirurģijas nodaļas remontdarbiem un veikt medicīnisko gāzu sistēmas pārbūvi.
   Tāpat tiek turpināts darbs pie Nacionālas nozīmes Industriālā parka attīstības, nodrošinot atklātas izsoles dokumentācijas izstrādi izsoles nodrošināšanai, lai pārliecinātos, ka komersanti ir ieinteresēti ražošanas ēkas Kurzemes ielā 83, Ventspilī, telpu nomai un saules paneļu apbūves tiesību piešķiršanai. Pēc izsoles noslēguma, pašvaldības dome lems par projekta turpmāko īstenošanu.

  2. Ekonomikas un iepirkumu nodaļa

   Atbilde: Andris

   Ekonomikas un iepirkumu nodaļa, 01. marts 2024 - 08:14

   1. Lai risinātu īres mājokļu pieejamības problēmu, Ventspils valstspilsētas pašvaldība, vienīgā Latvijā izsludinājusi Īres dzīvojamo māju Ventspilī jaunbūvju projektu līdzfinansēšanas konkursu. Ventspils valstspilsētas pašvaldība 2023.gada 14.novembrī ar SIA “Monumental” noslēdza Finansēšanas līgumu par pašvaldības līdzfinansējuma 200 000 EUR apmērā piešķiršanu projekta īstenošanai. Jaunbūvi plānots nodot ekspluatācijā 2026.gada beigās.

   2. Tā pat 2023.gada gada 9. janvārī bija izsludināts “Ēku atjaunošana vai pārbūve, nolūkā radīt īres dzīvokļus Ventspilī” konkurss. 2023. gada 14. septembrī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu piešķirt līdzfinansējumu 99 900 EUR apmērā projekta “Dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas vienkāršotā pārbūve Kuģinieku ielā 7, Ventspilī” īstenošanai. Ventspils valstspilsētas pašvaldība 2023.gada 26.oktobrī ar SIA “D63” noslēdza Finansēšanas līgumu. Paredzēts, ka mājas pārbūves darbi notiks divu gadu laikā, un tā ekspluatācijā tiks nodota līdz 2025.gada beigām.

   3. ALTUM programma. 2022. gada 20. jūlijā spēkā stājās Ministru kabineta noteikumi Nr.459 “Noteikumi par atbalstu dzīvojamo īres māju būvniecībai Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 3.1. reformu un investīciju virziena “Reģionālā politika” 3.1.1.4.i. investīcijas “Finansēšanas fonda izveide zemas īres mājokļu būvniecībai” ietvaros”. Lai nekustamā īpašuma attīstītāji varētu saņemt atbalstu MK noteikumu ietvaros, kā arī ņemot vērā būvniecības izmaksu sadārdzinājumu kopš MK noteikumu pieņemšanas, lai realizētu zema īres mājokļu būvniecību Ventspilī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 2023.gada 16.novembrī apstiprināja saistošos noteikumus Nr.12 “Kārtība, kādā Ventspils valstspilsētas pašvaldība piešķir atbalstu zemas īres mājokļu būvniecībai”. Maksimālais pašvaldības atbalsts ir 110 EUR bez PVN par katru dzīvojamās īres mājas dzīvokļa kvadrātmetru, bet ne vairāk kā 500 000 EUR pilnvarojuma līguma periodā, ja viena zemes gabala robežās paredzēts izbūvēt dzīvojamo īres māju/mājas ar 60 vai vairāk dzīvokļiem.

 2. Kauna traips

  Kauna traips, 21. februāris 2024 - 18:17

  Kad pašvaldība paredzēs līdzekļus Fabriciusa pieminekļa nojaukšanai? Apmaksāto vēsturnieku argumenti par pieminekļa saglabāšanu neiztur nekādu kritiku.


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture