Atklās izstādi “Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās”

1

Trešdien, 1. martā plkst.17.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks izstādes „Komponista Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās no koncertiem Liepājas koncertzālēs” atklāšanas pasākums.

Pasākumā piedalīsies Liepājas Mūzikas telpas „Vinilkoks” saimnieks, skaņuplašu entuziasts, kolekcionārs Raitis Pavlovičs un fotomeistars Aigars Hibneris, kā arī īpašais pasākuma viesis  – izdevniecības „Jumava” izdotās grāmatas „Raimonds Pauls – skanošs un klātesošs” autore Lia Guļevska. Interesentiem būs iespēja grāmatu arī iegādāties.

Kolekcionāra Raita Pavloviča kolekcijā ir gandrīz visas ar komponista mūziku un piedalīšanos ierakstos izdotās skaņuplates – sākot ar 1957. gadā izdoto 78 apgriezienu šellaka plati ar Raimonda Paula skaņdarbu „Lēna rumba”, Japānā 1987.gadā izdoto singlu  „Dāvāja Māriņa” vai „ Miljons sārtu rožu” dziedātājas Tokito Kato izpildījumā, 1984. gadā lielu popularitāti ieguvušās dziesmas „Anno Domini” dziedātāja Don Marko izpildījumā.

Fotogrārfs Aigars Hibneris veidojis izstādes tehnisko noformējumu. Viņš ir pazīstams kā Liepājas teātra „galma foto Meistars” ir dokumentējis Raimonda Paula koncertus, mēģinājumus un aizkulises Liepājas koncertzālēs. Viena no plašākajām fotogrāfiju kolekcijām ir tapusi Raimonda Paula 75.jubilejas koncertā „Pilsētā vētru un dzintara krastā” no Liepājas olimpiskā centra lielās arēnas un no koncerta 2022. gada vasarā koncertdārzā „Pūt vējiņi”. Aigars Hibneris veidojis šīs izstādes tehnisko noformējumu.

Izstāde būs aplūkojama līdz 31.martam bibliotēkas darba laikā.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture