Atveram skapi!

1

Izstāde “Ventspilnieces drēbju skapis 20. gs. 50.-80. gadi”, pēc 16. novembra Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē.

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī ceturtdien, 16.novembrī 17:00 tiks atklāta Ventspils muzeja krājuma un privātkolekciju izstāde ar vilinošu nosaukumu “Ventspilnieces drēbju skapis 20.gs. 50.-80.gadi”, kurā varēs iepazīt minētā laika liecības – gan tērpu un aksesuāru veidolā, gan šuvēju un viņu klientu atmiņu stāstos.

Izstādē aplūkotajā laikā – četrās desmitgadēs pēc 2. pasaules kara – mode mainījusies strauji un radikāli. Tāds bijis šis laiks starptautiskajā politikā, zinātnē un kultūrā. Pasaules aktuālie notikumi un atklājumi atspoguļojas modē. Tā gan protestē pret karu, liekulīgu morāli, aizspriedumiem, mietpilsonību un ikdienību, gan aicina uzdrīkstēties, atšķirties un pieņemt citādo.

Modes vēsturnieki ir secinājuši, ka 30-50 gadu pēc sava laika, mode liekas vispirms jau romantiska. Tam var piekrist, jo šie tērpi saistās ar īpašiem notikumiem un atmiņām, ja jau ir tik ilgi glabāti.

Ventspilnieces ir atvērušas savus skapjus, pagājušais laiks ienācis muzejā, un tas liecina, ka Ventspils arī tolaik bijusi pasaules modi zinoša, moderna Eiropas ostas pilsēta.

Izstāde būs aplūkojama līdz 2024. gada rudenim. Ventspils muzejs gaida arī Valsts svētkos ŠEIT.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture