Darba samaksa

Jautājums uzdots: Pedagogu atalgojums 03. oktobris

Labdien!
Ir iesācies jauns mēnesis, bet skolās vēljoprojām nav zināms kāda samaksa būs par darbu, ko esmu nostrādājis veselu mēnesi!
Kad beidzot šī kārtība tiks sakārtota?
Man paziņas un draugi strādā gan novada, gan citu pilsētu skolās. Šaj;as skolās jau septembra vidū bija zināms kāds būs atalgojums! Kapēc mūsu pilsētā tas vēl nav zināms? Jaunajai algai jau jābūt 9.datumā! Tā kā 9.oktobris ir svētdienā, tad pēc likuma alga būtu jāsaņem jau piektdienā, 7.oktobrī. Vai tā tiks saņemta? Ir jau 4.oktobris! Vai tiešām Izglītības pārvalde paspēs visu sarēķināt, lai algas saņemšana tiktu nodrošināta likumiskā kārtībā?
Vai pie vainas ir tas, ka finansējumu tagad rēķina pilsētā uz vietas nevis ministrijā, kā iepriekš?
Pret kuru profesiju vēl tā izturas? Vai tas ir sods par to, ka skolotāji taisījās striekot?


6 komentāri

 1. Viesis

  Viesis, 14:19 10. oktobris 2022

  Ja 9. datums ir svētdiena, tad alga jāizmaksā jau piektdien. Ļoti žēl, ka nav apgūta prasme organizēt darbu, pieņemt attiecīgi vairāk grāmatvežu, ja jau šis darbs ir sarežģīts, lai cilvēki par darbu atbilstoši likuma noteikumiem saņemtu atalgojumu savlaicīgi. Iedomājieties, ja ārsts vai citas profesijas pārstāvis šādi attaisnotos un sniegtu savu pakalpojumu vēlāk, nekā līgumā norunāts.

 2. Ventspils Izglītības pārvalde

  Ventspils Izglītības pārvalde, 15:15 07. oktobris 2022

  Labdien! Līdzīgi kā citos gados valsts mērķdotācijas sadale pedagogu atalgojumiem notiek katra mācību gada sākumā, vadoties no skolēnu skaita izglītības iestādē septembra sākumā. Šogad valsts līmenī mērķdotācijas sadalei tika mainīts modelis un Izglītības un zinātnes ministrija aprēķināja pašvaldībai kopējo piešķiramo finansējumu, kurš tālāk pa izglītības iestādēm bija jāsadala pašvaldībai.
  Provizorisko mērķdotācijas apmēru Ventspils Izglītības pārvalde katrai izglītības iestādei paziņoja š.g. 14. septembrī. Vadoties no šī finansējuma apmēra katra izglītības iestāde tālāk gatavo pedagogu tarifikācijas, nosakot pedagogu slodzes un algas likmes. Sagatavotās tarifikācijas tiek pārbaudītas un saskaņotas. Tas ir laikietilpīgs process.
  No š.g. oktobra Ventspils valstspilsētas pašvaldībā sākusi darbu centralizētā grāmatvedība, tās sastāvā iekļauti arī grāmatveži, kuri līdz šim strādāja Izglītības pārvaldē. Saistībā ar šīm struktūras izmaiņām un nepieciešamību darbiniekiem pārcelties uz citām darba telpām ir iespējama arī neliela aizkavēšanās ar algu izmaksu par septembri. Oktobrī 9. datums iekrīt svētdienā un tamdēļ darba samaksas datums noteikts nākamajā darba dienā – pirmdienā, 10.oktobrī.
  Pedagogu atalgojuma apmēra noteikšana ir sarežģītāks process salīdzinājumā ar citām profesijām, tamdēļ tam tiek patērēts ilgāks laiks, kā arī pievērsta pastiprināta uzmanība aprēķinu precizitātei. Kopā mācību gada sākumā Ventspilī tarifikācija tiek sagatavota un apstiprināta vairāk nekā 700 pedagogiem.

 3. Aina

  Aina, 08:53 05. oktobris 2022

  Varēji sūdzēties pēc 9.datuma, ja nebūsi saņēmis/-usi, nevis pirms laika. Un vērsties Izglītības pārvaldē vispirms.

 4. Viesis

  Viesis, 18:20 04. oktobris 2022

  Ventspils diemžēl visur nopakaļ… Jo īpaši, kad jāizmaksā algas. Liepājas novada skolotājiem jau sen izmaksātas. Cik zināms, Ventspils skolās vēl izsūta paziņojumus, ka izmaksās 10. datumā, kas jau ir algas aizturēšana.

  1. Nērons

   Atbilde: Viesis

   Nērons, 05:30 05. oktobris 2022

   Klusējiet Jūs vergi!!! Ventspilī likumus nosaka dome un grāmatvedība.Nevienam no iepriekš minētajiem jūsu problēmas neinteresē.

 5. ???

  ???, 14:21 04. oktobris 2022

  Vai tad streika mērķis nebija panākt augstāku darba samaksu? Vai izglītības pārvaldei bija jānosaka samaksa par spīti plānotajam streikam un iespējamajai samaksas palielināšanai?

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture