Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA, Tarmo Peltokoski un Mālera Otrā

Koncertzālē “Latvija” skanēs Gustava Mālera 2. simfonija “Augšāmcelšanās” Latvijas Nacionālais simfoniskā orķestra, Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un diriģenta Tarmo Peltokoski izpildījumā.

Izcilais austriešu komponists un diriģents Gustavs Mālers tiek uzskatīts par vienu no pēdējiem lielajiem romantisma mūzikas autoriem. Mālera 2. simfonija, kas pazīstama arī kā “Augšāmcelšanās simfonija”, ir viens no vismajestātiskākajiem romantisma laikmeta muzikālajiem darbiem. Pats komponists atzinis, ka otrajā simfonijā tiek apglabāts pirmās simfonijas optimistiskais jauneklis, tādēļ tā sākas sēru marša raksturā. Kopumā šai simfonijai ir piecas daļas, kurās pastarās dienas, pestīšanas un augšāmcelšanās tematika atklāj Mālera vīziju par mūžības skaistumu.

Gan Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, gan Valsts akadēmiskajam korim “Latvija” tā būs atgriešanās pie Mālera 2. simfonijas, bet pirmo reizi tas notiks somu diriģenta Tarmo Peltakoski vadībā. Protams, tā būs arī pirmā reize, kad šis skaņdarbs izskanēs koncertzālē “Latvija”.

Organizē SIA Kurzemes filharmonija

Pirkt biļeti
1
 

0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture