Tikšanās ar uzņēmēju, zemessargu, alpīnistu, grāmatas “Kad karš kļūst personisks” autoru Juri Ulmani

Ceturtdien, 5. oktobrī, plkst. 17.30,  Ventspils Galvenajā bibliotēkā norisināsies grāmatas “Kad karš kļūst personisks”  atvēršana un  tikšanās ar grāmatas autoru Juri Ulmani – uzņēmēju, profesoru, vieslektoru vairākās augstskolās Latvijā un ārvalstīs, polārpētnieku un alpīnistu, kā arī vairāku publikāciju un grāmatu autoru. Jau piecus gadus viņš ir arī zemessargs.

Zemessargs, alpīnists Juris Alberts Ulmanis kopš kara sākuma  daudzreiz devies uz Ukrainu, lai vestu uz fronti lietas, ko karavīri viņam lūguši sagādāt. Šis karš viņam ir ļoti personīgs, zaudējis arī savus draugus.

Ulmanis ir arī kalnos kāpējs. 2023. gada 17. maijā  astoņu cilvēku komanda, kurā bez Ulmaņa bija arī latvietis A. Balodis un seši nepālieši, sasniedza pasaulē augstākā kalna Everesta virsotni 8848 m augstumā. Ulmanis virsotnē uznesa gan Latvijas, gan Ukrainas karogus, gan arī Zemessardzes vapeni/vairodziņu. Ukrainas karogs Everesta virsotnē tika nogādāts par godu visiem Ukrainas aizstāvjiem, un to viņam iedevis Latvijas goda konsuls Ukrainā, kurš karā zaudējis trīs dēlus. Ulmaņa sapnis būtu šo karogu tālāk nodot Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim.

1
 

0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture