Helsinku Universitātes arheologi iepazīstas ar Ventspils muzeja krājumu

1

Pirms dažām dienām, 11.jūnijā Ventspils muzejā viesojās Helsinku Universitātes arheologi Aija Macāne un Kerko Nordkvists (Kerkko Nordquist). Vizītes mērķis bija iepazīties ar Ventspils muzeja krājuma arheoloģisko materiālu.

Abu pētnieku interešu fokusā ir Baltijas akmens laikmets: no dzīvnieku kaula un raga darinātie priekšmeti, to izgatavošanas tehnoloģijas un pielietojums, kā arī auklas keramikas kultūras liecības Baltijas teritorijā.

Iemesls, kas pamudinājis abus pētnieks apmeklēt Ventspils muzeju – bagātīgā kaulu un ragu priekšmetu un neapstrādātu seno dzīvnieku kaulu kolekcija no Ziru pagasta Sises ciema, kuru muzejam nodevis Mazrušķu māju saimnieks Aivars Priedoliņš. Lielākā šo unikālo un senāko aizvēstures posmu (atradumi pamatā attiecas uz akmens laikmeta mezolīta periodu, 9000–5500 g. pr. Kr.) izpētē ļoti nozīmīgo priekšmetu muzejā nonāca jau 2015. gadā, bet šī gada maijā A. Priedoliņš nodeva muzejam vēl vairākas šī posma raga un kaula senlietas. Dažas dienas pirms pētnieku apmeklējuma Ventspils muzejā nonāca arī mezolīta posma no aļņa raga darināts cirvis (atradējs – Dainis Gruntmanis). Ventspils muzejs ir pateicīgs atradējiem, kas apzinās šādu kultūrvēsturisku vērtību nozīmīgumu.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture