Attīra Vidumupīti no dūņām

Lai novērstu plūdu un krasta erozijas draudus, pilnā sparā rit Vidumupītes dūņu sūknēšanas darbi. Ar specializētu peldošu sūknēšanas sistēmas iekārtu tiek veikta Vidumupītes gultnes attīrīšana.

Līdz šim upītes gultne attīrīta no meldru un citu augu saknēm, tāpat uzstādīta un izmēģināta trīs kilometrus gara cauruļvadu sistēma dūņu sūknēšanai. Vidumupītes gultnes sūknēšanas iekārta veidota pēc laivas principa, tā brīvi var pārvietoties pa ūdeni.

Lai darbi noritētu pēc iespējas ātrāk, tie tiks veikti arī naktīs, tādēļ klusajās stundās iespējams neliels sūknēšanas tehnikas radīts troksnis. Dūņu sūknēšanas metode ir pielāgota, lai maksimāli novērstu nepatīkamo aromātu izplatību.

Izsūknēto dūņu un samalto meldru masu plānots pārvirzīt uz teritoriju, kur to ievietos īpašos ģeotekstila maisos, lai notiktu atūdeņošanas process. Ģeotekstila maisi ir iespaidīga izmēra – 60 metru gari un 20 metru plati, un to ietilpība ir 1 000 m3.

Vienā maisā ietilpināms līdz pat 14 dzelzceļa vagonu saturs. Pēc aptuveni divu gadu nostāvēšanas atūdeņoto masu plānots izmantot pilsētas apstādījumos kā mēslojumu, pievienojot melnzemei.

Darbi tiek veikti projekta “Plūdu riska samazināšanas pasākumi Ventspils pilsētā” Nr.5.1.1.0/17/I/002  ietvaros.  Projektu plānots īstenot līdz 2020. gadam. Tā kopējās izmaksas ir 1 757 673,82 euro. 85 % jeb 1 485 986 euro no projekta attiecināmajām izmaksām finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 3 % no attiecināmajām izmaksām jeb 52 446,56 euro ir valsts budžeta līdzfinansējums, savukārt Ventspils pilsētas pašvaldības finansējums kopējām projekta izmaksām ir 219 241,26 euro.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture