Ventspilī viesosies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards

8. decembrī plānota Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda vizīte Ventspilī. Ministra vizītes mērķis ir iepazīties ar plūdu un krasta erozijas apdraudējumu novēršanas darbiem pilsētā un Vidumupītes attīrīšanas un pārbūves procesu, kurā tiek izmantota specifiska tehnika dūņu pārsūknēšanai uz atūdeņošanas konteineriem.

Vizītes laikā ministrs iepazīsies ar Ventspils izstrādātā projekta “Plūdu riska samazināšanas pasākumi Ventspils pilsētā” plānotajiem darbiem, kā arī Ventspils domes priekšsēdētāja un vadības pārstāvju pavadībā apskatīs objektu Vidumupītē un ģeotekstila dūņu maisu uzpildes procesu Jēkaba ielā 43 un Bebru ielā 12.

Jau ziņots, ka, īstenojot projektu “Plūdu riska samazināšanas pasākumi Ventspils pilsētā”, būvdarbu pirmajā kārtā paredzēts pārbūvēt Vidumupītes nogāzes un gultni posmā no upītes ietekas Ventā līdz Durbes ielai. Vidumupītes posmu no ietekas Ventā līdz Brīvības ielai, kā arī no Reņķa dārza līdz Durbes ielai paredzēts stiprināt ar fašīnām un velēnām. Savukārt, upītes posmu no Brīvības ielas līdz Reņķa dārzam, kur šobrīd blakus atrodas grants seguma gājēju celiņš, paredzēts pārbūvēt slēgta tipa kolektorā jeb pazemes cauruļvadu sistēmā, izveidojot pārplūdi uz Reņķa dārzam piegulošo dīķi.

Šobrīd ar peldošu sūknēšanas sistēmas iekārtu un greifera palīdzību tiek veikta Vidumupītes gultnes attīrīšana no Sarkanmuižas dambja tilta līdz Brīvības ielai. Gultne attīrīta no meldru un citu augu saknēm, un uzsākta dūņu sūknēšana pa uzstādīto trīs kilometru garo cauruļvadu sistēmu uz PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” teritoriju, kur atrodas dūņu atūdeņošanas ģeotekstila maisi / konteineri. Katrā no tiem iespējams uzglabāt ap 1 000 m3 izsūknēto dūņu, lai tās pēc atūdeņošanas kompostētu. Šajā posmā plānots izsūknēt un uzglabāt ap 9 000 m3 dūņu. Šāda metode ir īpaši pielāgota pilsētām, jo maksimāli tiek novērsta nepatīkamo aromātu izplatīšanās.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards savā amatā iecelts no 2014. gada 5. novembra. VARAM ir vadošā valsts pārvaldes iestāde vides aizsardzības, reģionālās attīstības plānošanas un koordinācijas, pašvaldību attīstības un pārraudzības, teritorijas attīstības plānošanas un zemes pārvaldības, vienas pieturas aģentūras principa ieviešanas valsts un pašvaldību pakalpojumu pieejamībā, kā arī elektroniskās pārvaldes, informācijas sabiedrības un informācijas tehnoloģiju valsts pārvaldē jomā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas darbības virsmērķis ir nodrošināt zaļu, iedzīvotājiem pieejamu un līdzsvaroti attīstītu valsti.

Projekta  Nr. 5.1.1.0/17/I/002.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture