Jaunieši ar debatēm noslēdz kampaņu par veselīgu dzīvesveidu

1

Ceturtdien, 30. novembrī, Ventspils Jauniešu mājā norisinājās kampaņas “Veselīga dzīves uztvere, jēgpilna un atbildīga attieksme pret savu veselību, apkārtējo sabiedrību” noslēguma forums, kurā jaunieši debatēja par tēmu “Vai masu medijos būtu jāierobežo neveselīga dzīvesveida popularizēšana”.

Debates notika starp divām jauniešu komandām. Ventspils Valsts 1. ģimnāziju pārstāvēja Valters Vieško, Elza Vašuka un Māra Makstniece, savukārt Ventspils 4. vidusskolas komandā startēja Sibilla Nazarova, Kristaps Bāns un Markuss Rūdolfs Bāliņš.

Debašu komandas, kur vieni ieņēma valdības pusi, kas lēma un argumentēja par labu neveselīga dzīvesveida popularizēšanas ierobežošanai un oponenti izteica argumentus kāpēc neveselīga dzīvesveida popularizēšana nebūtu jāierobežo. Katram grupas dalībniekam bija dots konkrēts laiks, kurā iekļaujoties vajadzēja publikai izklāstīt argumentus atbilstoši savai pozīcijai. Pēc katra runātāja, jaunieši, kuri klausījās šīs debates, izvērtēja katras puses sniegumu un debašu beigās nodeva savu vērtējumu pēc kura arī tika noskaidrota uzvarētāju komanda. Šajās debatēs pēc klātesošo jauniešu vērtējuma vispārliecinošāk uzstājās un uzvarēja valdības puse.

Paldies Ventspils 4.vidusskolas debašu kluba vadītājam Sandim Mārtiņam Caunem un Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas debašu kluba vadītājai Andai Caunei par skolēnu sagatavošanu debatēm.

Kampaņa “Veselīga dzīves uztvere, jēgpilna un atbildīga attieksme pret savu veselību, apkārtējo sabiedrību” aizsākās šī gada septembrī un norisinājās līdz pat novembra beigām. Kampaņas mērķis bija veicināt izpratni par atkarības veidošanās procesiem, atkarību izraisošo vielu lietošanu, to ietekmi uz veselību un psihisko stāvokli. Šo trīs mēnešu laikā skolēni no 5. līdz 12. klasei, viņu vecāki un skolotāji piedalījās dažādās nodarbībās un lekcijās. Skolēni klausījās jomas speciālistu lekcijas – Ventspils skolu ārsta Gundara Kukļa lekcijas, Līgas un Jāņa Skrastiņu lekciju “Mana izvēle – atkarība. Pieredzes stāsts. Zināšanas un iedvesma Tev.” un Danielas Valdes lekciju “Atkarība un atbildība. Sargā sevi pats!”, kā arī iedvesmojās no Raimonda Elbakjana, Edija Klaiša un Andra Grīnfelda pieredzes stāstiem. Savukārt skolotājiem bija iespēja piedalīties Edgara Caica lekcijā “Par un ap pusaudžiem moderno atkarību kontekstā”. Vecāki iesaistījās nodarbībā par skolēnu atkarības riskiem un diskusijā par atkarību risku mazināšanas iespējām.

Paldies Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas direktorei Ievai Jurovai par kampaņas koordinēšanu, pedagogiem un vieslektoriem par jauniešu izglītošanu, vecākiem un skolēniem par dalību!


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture