Latvijas Nacionālais kauss Motokrosā noslēdzās Jūrkalnē

1

Ar rekord lielu dalībnieku un skatītāju pulku ,   Sestdien 08.oktobrī  noslēdzās  Latvijas Nacionālā kausa finālposma sacensības motokrosā Jūrkalnē .  Uz  rietumkrasta smilšaino un tehniski sarežģīto mototrasi  bija ieradušies sportisti no visiem Latvijas novadiem ,kā arī no Lietuvas un Igaunijas ,kas kopā sastādīja dažāda vecuma un meistarības  -200 motobraucējus.

Agro Sacensību rīta cēlienu iesāka bērnu un jauniešu klases, kurā motokluba Rodeo jaunais censonis -Rūdolfs Spila 65 cc Jaunāko zēnu grupā ieguva – 6 vietu. 85 cc Jaunāko sportistu pulkā Sebastians Olsens pēc vairākiem kritieniem spēja kopvērtējumā izcīnīt 4.vietu,kas viņam netraucēja kļūt par Nacionālā kausa čempionu sezonas kopvērtējumā. Ralfs Spila pierādīja, ka pēc dažādām likstām sezonas vidū, Jūrkalnes smagajā viņš bija ātrs un mērķtiecīgs ,kas vainagojās ar 2.vietu dienas kopvērtējumā – 85cc Vecāko zēnu klasē.
Par uzvarētāju prestižajā MX PRO klasē un Ventspils novada balvas ieguvēju kļuva lietuvietis Domantas Jazdauskas ,kurš šogad piedalījās arī Lietuvas izlasē Nāciju motokrosā ASV un lieliski jutās arī Jūrkalnes smagajās smiltīs.
Otro vietu izcīnīja Kārlis Kalējs ,kuram šis bija pirmais goda pjedestāls ,pēc smagas traumas sadziedēšanas. Trešo vietu sīvās cīņās ar pieredzējušiem konkurentiem , vēl līdz pat pēdējam aplim, izcīnīja jaunais Ventspils motokluba Rodeo sportists –Tomass Šaicāns .Nepaveicās vienam no sacensību favorītiem – Tomam Macukam ,kuram jau pirmā brauciena trešajā aplī ,sāka „niķoties” motocikls un līdz ar to viņš bija spiests izstāties no tālākām cīņām dienas kopvērtējumā.
Nacionālā kausa atšķirība no pārējiem Latvijas MX seriāliem atšķiras ar to ,ka dalībnieki pēc kvalifikācijas brauciena un tajā uzrādītā ātruma veikšanas tiek sadalīti A,B,C un D klasēs ,jo augstāka meistarība un ātrāks apļa laiks ,jo augstākā klasē jāsacenšas.
Savas tiesības uz līdera godu savā trasē apstiprināja Ventspils Rodeo sportists Ansis Anševics ,uzvarot MX A klasē ,kur trešo vietu izcīnīja viņa komandas biedrs –Dāvids Rjabovs. Mūsu pilsētas amatieru sportisti piedalījās arī MX C klasē ,kur Oskars Ābele ieguva 11.vieta kopvērtējumā ,kamēr Ivo Vinholcs ieņēma 29.vietu . Juris Drančuks ierindokjās 16. vietā – MXD klasē. Salīdzinoši nesen izveidotajā klasē, ar nosaukumu – MX Zero ,kura izveidota motobraucējiem ,kuri nekad iepriekš nav startējuši oficiālās sacensībās,- Kristaps Bunclers debijas reizē „izbrauca’ 4.vietu ,kamēr Nauris Krūziņš – 6.vietā kopvērtējumā.
Sacensības organizēja biedrība „MX Jūrkalne „ ,sadarbībā ar Ventspils novada domi un Latvijas motosporta federāciju.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture