Liepājas Universitātes maģistranti smelsies pieredzi Ventspilī

1

Liepājas Universitātes rakstniecības programmas maģistranti un Piejūras pilsētu literārās akadēmijas dalībnieki vienas dienas vizītē viesosies Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā, kur tiksies ar rezidentiem no Latvijas un citām Eiropas valstīm. Tikšanās notiks piektdien, 6. oktobrī, visas dienas garumā.

Tikšanās ar jomas profesionāļiem – Ventspils Rakstnieku mājas rezidentiem – ir ikgadēja Liepājas Universitātes rakstniecības maģistra studiju programmas tradīcija, kurā aktīvi iesaistās arī Piejūras pilsētu literārās akadēmijas dalībnieki (PPLA).

Ventspils Rakstnieku mājā parasti rezidē rakstnieki, dzejnieki, tulkotāji, redaktori, pētnieki un citi ar literatūru saistīti ļaudis no visas Eiropas. Šogad tikties ar studentiem piekritusi latviešu rakstniece Daina Tabūna, kuras darbi tulkoti lietuviešu, slovēņu, vācu un ķīniešu valodā, rakstnieks un tulkotājs no Baltkrievijas Sjarhejs Kalenda (Siarhei Kalenda, literārais pseidonīms Aliaksandar I. Backel), lietuviešu izcelsmes tulkotājas Jone Ramunīte (Jonė Ramunytė)un Rūta Joninaite-Kumžiene(Rūta JonynaitėKumžienė), kā arī dzejnieks, rakstnieks un bards Andris Akmentiņš. Sarunas norisināsies latviešu, angļu un krievu valodā. Tēmas, ko plānots pārrunāt: daiļdarba tapšana, kolektīvais finansējums un publicēšana, tulkošanas darbs un sarunas par dzeju un dzīvi.

Liepājas literātu, PPLA un Liepājas radoši literārās dzīves aktivitātēm var sekot kontos “Liepuraksti” un “Piejūras pilsētu literārā akadēmija” portālos “Facebook”, “Draugiem.lv”, “Twitter” un “Instagram”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture