Lietu stāsti: stāsts par vienu kleitu

1

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī top izstāde “Ventspilnieces drēbju skapis 20. gs. 50.-80. gadi”, iepazīstinām ar izstādes eksponātiem!

Stāsta kleitas īpašniece: “Tas bija 1976. gads. Es tajā laikā mācījos mākslas skolā Liepājā. Uz izlaiduma balli mamma man uzšuva pieguļošu, elegantu kleitu. Audums bija varen smalks, no Latvijas laikiem. To mamma bija nopirkusi pie kādas saimnieces, kas dzīvoja Rīgas ielā iepretim 4.vidusskolai. Viņai no Latvijas laikiem bija saglabājušies gan dažādi audumi, gan ķimikālijas. Saimniecei bija arī savs rūpals – apģērba tīrīšana. Atceros, ka papa uzvalkam traipus, ko nevarēja iztīrīt padomju laika ķīmiskā tīrītava, saimniece to viens divi dabūja laukā.

Kleita man ļoti patika. Tā, protams, bija šūta pareizajā garumā. Man visiem mammas šūtajiem tērpiem bija pareizais garums. Pie mammas nāca šūties daudzi. Vecāmāte gar stūri skatījās un šņāca: “kas tās par kleitām, ka cenkeles var redzēt”. Man cenkeles nekad nevarēja redzēt. Biju godīga mātes meita – sēdēju mājās, lasīju grāmatas, ravēju dārzu, palīdzēju mammai apvīlēt tērpiem vīles un trākelēt. Vislabāk man padevās pogcaurumu aptaisīšana un roku ielikšana.”

Izstāde “Ventspilnieces drēbju skapis 20. gs. 50.-80. gadi” tiks atklāta 2023. gada 16. novembrī. Arī šī stāsta varone būs skatāma izstādē –  atvērsim “Ventspilnieces skapi” kopā!


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture