Nedēļas nogalē notiks Ventspils Maratons

1

Pēc divu gadu piespiedu pauzes, 17. septembrī Ventspils ielās atkal notiks Ventspils Maratons, kuram šobrīd pieteikušies jau vairāk nekā 1000 dalībnieki, bet pieteikšanās vēl joprojām turpinās.

Šogad Maratona pasākumā vairāki jaunumi. Vissvarīgākais – sacensību centrālā norises vieta ar starta un finiša zonu pārcelta no Piedzīvojumu parka uz Lielo laukumu pie koncertzāles “Latvija”. Trase arī šogad ir starptautiski sertificēta. Turklāt, mainīts trases skriešanas virziens, kas dos papildus emocijas līdzjutējiem un viņu atbalstītājiem. Skrējiena distancē iekļauta arī atjaunotā Ostas ielas promenāde.

Maratona dalībnieki – skrējēji var izvēlēties veikt kādu no distancēm – maratona jeb 42,2 km, pusmaratona jeb 21,1 km, 10,6 km vai 5 km, savukārt nūjotājiem iespējams veikt 10,6 km distanci. Pasākuma jaunākie apmeklētāji aicināti baudīt kustību prieku Bērnu skrējienos. Būs arī sadraudzības skrējiens, kurā piedalīsies dalībnieki ar kustību traucējumiem.

Finišā katrs dalībnieks saņems maisiņu ar veselīgiem pārsteigumiem. Tāpat būs iespēja cienāties ar spēcinošu zupu, darbosies veselības aleja, atrakcijas bērniem, sporta inventāra tirdzniecība. Līdzjutējus un sacensību dalībniekus priecēs popgrupa “Jūras akmentiņi” un grupa “Karakums”. Trasē būs izvietoti vairāki muzikālie punkti, kā arī aicinām atbalstīt sportistus distancē.

Maratona trase pieejama ŠEIT.

SACENSĪBU PROGRAMMA

Plkst. 10:00 STARTS (maratona, pusmaratona, 10,6km un nūjošanas distancēm)

Plkst. 11:30 KONCERTS popgrupa “Jūras akmentiņi”

Plkst. 12:30 APBALVOŠANA (pusmaratons, 10,6 km distancēm)

Plkst. 13:30 STARTS (5 km distancei)

Plkst. 14:00 Bērnu rāpošanas sacensības

Plkst. 14:25 Sadraudzības skrējiens (dalībniekiem ar kustību traucējumiem)

Plkst. 14:30 STARTS bērnu distancēm

Plkst. 14:45 KONCERTS grupa “Karakums”

Plkst. 15:30 APBALVOŠANAS CEREMONIJA (maratona, 10,6 km nūjošanas, 5 km un bērnu  distancēm)

Pasākuma ietvaros plānoti nozīmīgi autotransporta satiksmes un sabiedriskā transporta kustības ierobežojumi. Visu informāciju iespējams uzzināt portālā www.ventspils.lv.

Satiksmes ierobežojumu karte pieejama ŠEIT.

Maratona dalībniekiem un skatītājiem autotransporta novietošanai ieteicams izmantot Reņķa dārza auto stāvlaukumu Kuldīgas ielā 66 (Kuldīgas un Sporta ielu krustojuma rajonā).

Bērnu skrējiens organizēts ES projekta ES projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros! Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības veselības paradumu maiņu, uzlabojot veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Projekta aktivitātes ietver fizisko aktivitāšu, veselīga uztura, garīgās veselības veicināšanu un popularizēšanu sabiedrībā.

Plašāku informāciju iespējams uzzināt portālā www.ventspils.lv.


 • Sporta pārvalde

  Atbilde: Sporta pārvalde 20. septembris

  Lai popularizētu sportu un aktīvu dzīvesveidu, Ventspilī jau no 2009.gada tiek organizēts pusmaratons, bet no 2016.gada maratons. Organizējot šāda mēroga pasākumus iedzīvotājiem, jārēķinās ar transporta un sabiedriskā transporta ierobežojumiem. Informācija par satiksmes ierobežojumiem tika publicēta laikrakstā “Ventas Balss”, interneta portālos, kā arī sociālajos tīklos.
  Šāda prakse, ka nozīmīgi sporta pasākumi notiek pa pilsētas ielām ir ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, radot sporta svētku atmosfēru dalībniekiem, pilsētas iedzīvotājiem un līdzjutējiem.
  Lūdzam iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret šāda veida pasākumiem un atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

6 komentāri

 1. Dzīvoju devenēs

  Dzīvoju devenēs, 13:51 20. septembris 2022

  Nu, nav ko braukāt apkārti visu laiku ar mašīnām, Ventspils maziņa, es visu ko vajadzēja sasniedzu ar velosipēdu- ne bēdu nezināju. Un cik ievēroju lielo ielu krustojumos policija labi organizēja satiksmi. Paldies organizatoriem par foršo pasākumu. Arī skrējēji izskatījās priecīgi, ka nav jācepas tai karstajā saulē, kas parasti bija jūnijā!

 2. Sandra

  Sandra, 12:02 17. septembris 2022

  Varēja to visu pasākumu ārpus pilsētai rīkot.Piemēram kautkur Staldzenes mežos.

 3. MhZ

  MhZ, 11:36 17. septembris 2022

  Vai mums pilsētā šogad ir pieņemts kāds apskaņotājs? Nevienu gadu nav tā skanējušas tumbas visu centrā organizēto pasākumu laikā kā šogad. Varētu vainot vēju, bet tuc tuc tuc un bļaušana traucē pat tiem, kas respektē slēgtās ielas un pasākumu nepieciešamību kā tādu!

 4. Labdien

  Labdien, 09:53 17. septembris 2022

  Tieši pie mājām mūzika. Vakarā uz darbu super pagulēt varēs.

 5. Es

  Es, 19:32 16. septembris 2022

  Es saprotu sports ir labs un ir OK, bet tiešām ir jāierobežo puse pilsētas? Un tā katru gadu- cilvēku neizpratne, informācijas trūkums, avārijas u.t.t. Vai nevar ieplānot trasi pa Ventmalu un ielām gar jūras malu, kas nav galvenās….? 😡

  1. Avia

   Atbilde: Es

   Avia, 08:33 17. septembris 2022

   Dalības maksa?


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture