No galdniecības līdz jaunuzņēmumu vadībai

1

Jau iegūta profesionālā izglītība nav šķērslis, lai izvēlētos turpināt studijas un iegūtu augstāko izglītību. Jēkabs studijas Ventspils Augstskolā uzsāka 2022. gada rudenī, un atzīst, ka studijas bakalaura studiju programmā “Jaunuzņēmumu vadība” ir pilnībā mainījušas viņa redzējumu un domāšanas veidu, kā arī vide Ventspilī ir pavērusi viņam plašas pašizaugsmes un tīklošanās iespējas.

Pastāsti mazliet par sevi.

Es esmu no Bauskas novada. Iepriekš mācījos Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, kur ieguvu Stila mēbeļu modelētāja izglītību (galdnieka). Šobrīd šī iegūtā profesijā manā dzīve ir diezgan ”iesaldēta”. Jau kopš pamatskolas laikiem nodarbojos ar sportu un esmu bijis aktīvs, tehnikuma laikā izmantoju visas tajā piedāvātās iespējas, kā piemēram piedalījos konkursā “Krēsls”. To organizēja mana skola un tajā pulcējas visi Latvijas galdniecības tehnikumi, lai dažādās kategorijās nedēļas garumā veidotu krēslu. Uzvaru guva tie, kuru krēsls bija izveidots vistuvāk rasējumam un prasībām. Līdz šim mana dzīve ir bijusi saistīta ar dabu, tādēļ, veicot studiju izvēli, ņēmu to vērā.

Kā izdarīji savu izvēli? Kā nonāci Ventspils Augstskolā?

Mana draudzene Līva Teterovska šobrīd studē 4. kursā “Tulkošana un valodu tehnoloģija” un no viņas arī dzirdēju labas atsauksmes par augstskolu, kā arī pēc sarunām sapratu, ka augstākā izglītība ir kaut kas tāds, ko vēlos iegūt. Izpētīju mājaslapu un mani uzrunāja tieši Ekonomikas un pārvaldības fakultātes programma “Jaunuzņēmumu vadība”. Sākumā es gan nedaudz nobijos, jo bija piedāvātas tikai divas budžeta vietas, un nezināju vai būšu spējīgs maksāt studiju maksu, taču tad aizgāju uz izstādi “Skola 2022” un programmas pārstāvji mani pārliecināja, ka man ir jānāk šeit studēt, kā arī ielūdza mani piedalīties ikgadējā “Jaunuzņēmumu vadība” Bootcamp, kas ir bezmaksas nometne visiem programmas interesentiem. Tur es sapratu, ka tas ir man, jo nodarbības bija kā studiju procesa simulācija, kur mums bija gan tikšanās ar mentoriem, gan darbnīcas, kā arī dažādi intensīvi uzdevumi, kas lika mums kārtīgi padomāt un mainīja redzējumu par vairākām lietām. Es biju ļoti pārsteigts tieši par pasākuma formātu, jo gaidīju klasisko lekciju veidu, taču saņēmu darbu grupās ar īstu problēmu risināšanu. 

Kā aizvadīji pirmo studiju gadu?

Noslēdzot pirmo studiju gadu, biju jau viens no Bootcamp rīkotājiem. Mana domāšana šajā laikā ir pilnībā mainījusies. Viss ir ļoti super un man patīk tas, ka Ventspils Augstskolai ir daudz ko dot un ir jābūt gatavam pieņemt zināšanas un iespējas, vajag mācēt tikai pajautāt. Tagad arī darbojos Studentu padomē kā Sociālā virziena vadītājs. Šī gada laikā esmu piedalījies Jauno uzņēmēju skolas izveidē, kā arī uzņēmis vairākus viesus VeA. Ir daudz paveikts, taču ir vēl jāpaveic daudz vairāk, un es zinu ka VeA būs tā vieta, kas man palīdzēs sasniegt jaunas virsotnes.

Kas Tevi visvairāk uzrunā Ventspils Augstskolā? 

Mani Ventspils Augstskolā visvairāk uzrunā tieši apkārtējie cilvēki. Ja paskatās uz draugiem, kurus esmu ieguvis augstskolā, tie ir cilvēki no dažādām fakultātēm un, lai gan esmu tikai 2. kursa bakalaura students, man ir draugi arī no maģistrantūras. Šeit Ventspilī ir tik mājīgi, un vide ir ļoti iekļaujoša. Visi ir par vienu un viens ir par visiem – tieši tik jauki, kā liela ģimene. 

Kādi ir bijuši Tavi lielākie ieguvumu līdz šim?

Interesantā kārtā, es esmu aktīvi sācis lasīt dažādas grāmatas. Esmu iemācījies, ka grāmata ir jāizlasa un tad jādod arī tālāk citiem cilvēkiem. Ir jāstāsta par labām grāmatām un tās jāiesaka tiem, kuriem tās arī varētu noderēt. 

Pastāsti vairāk par Studentu padomi (SP).

Es pirms studijām VeA īsti neiesaistījos Skolēnu pašpārvaldēs, taču, pateicoties maniem draugiem, iepazinos ar iepriekšējo Studentu padomi. Tajā laikā to vadīja Linda Auziņa un jau tad viņa bija manu vārdu savā telefonā saglabājusi kā “Jēkabs Līdaka Studentu padome”, tāpēc šķita tikai loģiski, ka man būtu jāiesaistās. Man pirmais lielais projekts Studentu padomes ietvaros bija “Gada balva”, kurā biju viens no atbildīgajiem par tiešraides nodrošināšanu. Starp citu, video vēl joprojām ir pieejams SP YouTube kanālā.

Kāda ir tava apņemšanās šim studiju gadam?

Noteikti centīšos savus darbus iesniegt laicīgāk. Tā nav liela problēma, bet noteikti ir ko uzlabot. Studentu padomes ietvaros man arī ir vairāki mērķi – viss notiek un ir procesā.

Ko novēli studentiem, kuri tikai plāno uzsākt studijas Ventspils Augstskolā?

Vēlos visus jauniņos atstāt ar domu graudu – jautātājs atradīs atbildes.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture