Oftalmologs Kaspars Ozols aicina neuzticēties neoficiāliem medicīniskiem ieteikumiem sociālajos tīklos

1

Sociālajā tīklā “TikTok” izplatījies ieteikums un sava veida trends lietot vazelīnu, lai mazinātu acu asarošanu. Situāciju skaidro SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Kurzemes Acu centra vadītājs, oftalmologs Dr. Kaspars Ozols.

Lai mazinātu acu asarošanu, Dr. Ozols noteikti aicina neizmantot vazelīnu, bet gan konkrētajam mērķim paredzētus oftalmoloģiskus produktus, kas pieejami aptiekās. Ir daudz acu smēru, kas padara asaras biezākas, paaugstina to osmolaritāti un attiecīgi veic šādu pašu funkciju bez iespējamām blaknēm un negatīvas ietekmes uz acs virsmu – kā tas ir vazelīna gadījumā.

Dr. Ozols norāda, ka nav pārsteigts par to, ka, lietojot vazelīnu, asarošana mazinās, jo vazelīna sastāvā ir gan lipīdi, gan citas balstvielas, kas asaru var padarīt biezāku, līdz ar to paaugstinot to osmolaritāti, kas savukārt nozīmē, ka asara varētu labāk turēties pie acs virsmas. Vienlaikus oftalmologs uzsver, ka šis ieguvums noteikti neatsver negatīvo ietekmi, ko uz acs virsmu var radīt vazelīna sastāvā esošie konservanti un citas balstvielas, kas paredzētas ādai.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture