Pasniegtas Gada atzinība sportā 2023 balvas

1

Novērtējot Ventspils sportistus, trenerus, sporta darbiniekus un entuziastus, sportiskā gaisotnē, Koncertzālē “Latvija” aizvadīts „Gada atzinība sportā 2023” pasniegšanas ceremonijas pasākums.

Atklājot pasākumu, Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš savā uzrunā izteica prieku, ka atskatoties uz 2023. gada sasniegumiem visi kopā mēs varam sasniegt daudz. Īpašs lepnums par mūsu pieaugušo izlasēm hokejā un basketbolā un to sportistiem, kuri Ventspilī sākuši sportistu gaitas vai pārstāvējuši mūsu komandas un izauguši par augstas klases sportistiem. Ņemot vērā, ka šis ir Olimpiskais gads, izteica cerību, ka mūsu sportistiem izdosies veiksmīgi starti Parīzes Olimpiskās spēlēs.

Pasākuma laikā Latvijas Sporta federācijas padomes pateicību par nozīmīgu ieguldījumu volejbola attīstības veicināšanā Ventspils valstspilsētā un sasniegumiem Nacionālās līgas čempionātā volejbolā saņēma Volejbola klubs “Ventspils” , bet Latvijas Frisbija federācijas pateicību par nozīmīgu ieguldījumu frisbija attīstības veicināšanā Ventspils valstspilsētā un sasniegumiem sacensībās saņēma Ventspils Frisbija klubs.

Ceremonijas ietvaros notika ne tikai balvu pasniegšana, bet arī tika demonstrēta filma par 2023.gada nozīmīgākajiem notikumiem Ventspils sportā, kā arī apmeklētājus priecēja dziedātāja Aija Vītoliņa un Ventspils bigbends Renāra Lāča vadībā. Priekšnesumu sniedza koris Kaiva, tās diriģentes Gintas Rūses vadībā kopā ar sportistu, motokluba “Rodeo” vadītāju un tagad jau arī dziesminieku Arvi Sanderu par paša sacerēto un izpildīto dziesmu!

Gada atzinība sportā 2023 šogad notika jau 16.reizi un kopumā sportisti, treneri, sporta darbinieki un entuziasti tika sveikti atzinību ieguvēji deviņās nominācijās “Labākā sportiste”, “Labākais sportists”, “Labākais treneris”, “Cerība sportā”, ”Paraugs sportā”, “Gada labākā komanda sportā”, “Gada sporta seniors”, “Mūža ieguldījums sportā” un “Ventspilnieku simpātija sportā”, uzvarētājiem saņemot tradicionālās stikla piramīdas balvas, kas jau kļuvušas par tradīciju.

Atzinības ieguva:

Nominācijā “Cerība sportā” Brenda Džiliana Apsīte

Baltijas U16 komandu čempionātā izcīnīja divas zelta medaļas tāllēkšanā ar rezultātu 6.01 m un trīsoļlēkšanā 12.90 m, kā arī zelta medaļu Latvijas U-16 čempionātā ar rezultātu 13.15m, kas ir jauns rekords Latvijas U-16 vecuma grupā, iepriekšējo rekordu labojot par 43 centimetriem, kā arī jauns U-18 rekords (labots par 24cm).

Nominācijā “Paraugs sportā” Kārlis Pauls Lasmanis

2021.gada Tokijas Olimpisko spēļu čempions. Iegūtas pirmās olimpiskās zelta medaļas šī sporta veida vēsturē.  2023.gadā Latvijas izlases sastāvā kļuva gan par pasaules, gan Eiropas kausa bronzas medaļu ieguvēju 3×3 basketbolā. Iedibinājis stipendiju ar mērķi veicināt Ventspils  basketbola nodaļas audzēkņu aktivitāti gan sportā, gan izglītībā. Spēlējis klasisko basketbolu arī Latvijas Basketbola līgā. Pārstāvējis Latvijas U-20 izlasi, kā arī kandidējis uz iekļūšanu U-16 un U-18 izlasē.

Nominācijā “Gada seniors” Valdis Cela

Ventspils Veterānu sporta kluba dalībnieks. Pasaules čempionātā vieglatlētikā senioriem kļuva par trīskārtēju pasaules čempionu un divkārtēju sudraba medaļas ieguvēju. Eiropas čempionātā izcīnīja trīs zelta medaļas, kā ar vienu sudraba medaļu. Izcīnījis godalgotas vietas Latvijas un Baltijas čempionātos vieglatlētikā senioriem.

Nominācijā “Mūža ieguldījums” Uldis Boitmanis

Ventspilnieks, Ventspils patriots, pēc izglītības fiziskās kultūras un sporta pasniedzējs. Iepriekš 16 gadus veltījis Olimpiskā centra “Ventspils” izaugsmei, šobrīd ar pilnu atdevi attīsta Ventspils Augstas klases sportistu atbalsta programmu, kā arī aktīvi iesaistās pilsētas, īpaši sporta dzīves, aktivitātēs. Ir Basketbola kluba “Ventspils” un nodibinājuma “Ventspils Olimpiskā vienība” vadītājs. Viens no pirmajiem Ventspils atlētiskās vingrošanas celmlaužiem, pats ar to nodarbojas jau 45 gadus.

Nominācijā “Gada labākā komanda” Basketbola klubs “Ventspils”

Latvijas Basketbola līgas finālsērijā izcīnīja sudraba medaļas. Startēja Užavas kausa izcīņā. Basketbola klubs “Ventspils” ir desmitkārtēji Latvijas čempioni, pirmie Latvijas un Igaunijas apvienotās basketbola līgas čempioni, Baltijas Basketbola līgas čempioni un pirmie e-basketbola līgas čempioni. 

Nominācijā “Labākais treneris” Eduards Andruškēvičs/Viktors Ščerbatihs

Treneru vadībā Eiropas čempionātā par Eiropas čempionu kļuva Ritvars Suharevs, Daniela Ivanova izcīnīja bronzas medaļu, bet Artūrs Plēsnieks kopvērtējumā izcīnīja 4.vietu un grūšanā mazo bronzas godalgu. Ritvaram pasaules čempionātā 3.vieta raušanā, bet Armandam Mežinskim 2.vieta Eiropas U-23 čempionātā.

Nominācijā “Ventspilnieku simpātija” Ģirts Zaķis

Ventspils frisbija kluba vadītājs. Ventspils 6.vidusskolas sporta skolotājs. Frisbija kluba sportisti startē un izcīna godalgotas vietas ne tikai valsts, bet arī starptautiska mēroga sacensībās. Latvijas izlases sastāvā frisbija klubs izcīnīja 6.vietu Eiropas čempionātā jauktajā grupā.

Nominācijā “Labākā sportiste” Daniela Ivanova 

Eiropas čempionātā svarcelšanā izcīnīja bronzas medaļu svara kategorijā līdz 76 kilogramiem. Danielai pieder vairāki Latvijas rekordi U17, U20 un pieaugušo vecuma grupās. Daniela ir Eiropas čempione junioriem  un vicečempione pasaules junioru čempionātā svarcelšanā.

Nominācijā “Labākais sportists” Uvis Jānis Balinskis

Latvijas vīriešu valstsvienības hokejā aizsargs, kurš palīdzēja izcīnīt vēsturiskās bronzas medaļas un pasaules čempionātā aizvadīja 10 spēles un uz ledus vidēji pavadīja 21 minūti un 10 sekundes un čempionātā atdeva divas rezultatīvās piespēles. Šajā sezonā NHL komandas Floridas Panthers komandas spēlētājs.

Apsveicam visus atzinību un balvu ieguvējus, kā arī vēlam veiksmi un sportiskos panākumus jaunajā 2024. gadā.

75

Autors: Ventspils hronikas arhīvs

Nozīmīgākie notikumi un sasniegumi sportā 2023. gadā

0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture