Piešķir līdzfinansējumu pagalma labiekārtošanai Lielajā prospektā 38, Ventspilī

1

Ceturtdien, 28. martā, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu piešķirt līdzfinansējumu 5`480,22 EUR apmērā pagalma labiekārtošanai daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai Lielajā prospektā 38, Ventspilī.

Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Lielais prospekts 38 iekšpagalma labiekārtošanaipēcapsaimniekotāja PSIA “Ventspils nekustamie īpašumi” pieteikuma piešķirts pašvaldības finansējums 5`480,22 EUR apmērā teritorijas āra apgaismojuma pārbūvei.

Pašvaldība 2024. gada budžetā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanai ir paredzējusi līdzfinansējumu 215`000 EUR apmērā. Atgādinām, ka šā gada 14. martā Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome jau pieņēma lēmumu par atbalstu līdzfinansējuma piešķiršanai kopumā vairāk nekā 160`000 EUR apmērā deviņu Ventspils daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmu labiekārtošanai: Saules ielā 56, Ugāles ielā 19, Sarkanmuižas dambī 21, Embūtes ielā 51, Lielais prospekts 42, Ugāles ielā 13, Lielais prospekts 46, Inženieru ielā 81 un Sarkanmuižas dambī 20.

Ventspilī pašvaldības līdzfinansējums laika posmā no 2013. gada līdz 2023. gada beigām piešķirts 1,2 milj. EUR. apmērā 148 māju iesniegtajiem projektiem, veicot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju labiekārtojuma būvprojektu izstrādi, iekšpagalmu labiekārtošanu – gājēju ietves un brauktuves pārbūvi, ceļa daļas, ārējo kanalizācijas un lietus kanalizācijas tīklu izbūvi, apgaismojuma nomaiņu uz energoefektīvu LED apgaismojumu, teritorijas papildināšanu ar apstādījumiem un labiekārtojuma elementiem. Dzīvojamo māju līdzmaksājums šajā laika posmā ir bijis aptuveni 675 tūkst. EUR, kas nozīmē ka kopējā iekšpagalmu labiekārtojuma summa ir ap 1,875 milj. EUR. Pašvaldības līdzfinansējuma atbalsts no kopējām izmaksām ir bijis vidēji 64% apmērā.

Ventspils pašvaldība pateicas ikvienam aktīvam mājas iedzīvotājam un uzņēmīgam mājas pārvaldniekam, kuri izvēlas veidot savu apkārtējo dzīves vidi labāku un sakārtotāku. Lielākā daļa no iekšpagalmiem pilsētā atrodas māju iedzīvotāju īpašumā, tādēļ to labiekārtošana ir iedzīvotāju iniciatīvas panākuma atslēga un nopelns. Lai to uzsāktu, mājas iedzīvotāji kopsapulcē izlemj par nepieciešamajiem labiekārtojuma darbiem, un tālāk mājas apsaimniekotājs vēršas pilsētas domē.

    Aicinām iedzīvotājus aktīvi izmantot pašvaldības finansiālo atbalstu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmu labiekārtošanai. Līdzfinansējums sastāda līdz pat 80% no darbu izmaksām dažādu labiekārtošanas darbu veikšanai un to var pieteikt šādas aktivitātes: 

  • ietvju jaunbūve, pārbūve vai atjaunošana – 80% apmērā no izmaksām;
  • brauktuves un/vai stāvlaukuma jaunbūve, pārbūve vai atjaunošana – 50% apmērā izmaksām;
  • apgaismojuma jaunbūve, pārbūve vai atjaunošana – 75% apmērā no izmaksām;
  • cits piesaistītā zemesgabala labiekārtojums (bērnu rotaļu laukuma, soliņu un atkritumu urnu, atkritumu konteineru laukumu, zālienu jaunbūve, pārbūve vai atjaunošana) – 75% apmērā no izmaksām;
  • būvprojekta izstrāde – 50% apmērā no izmaksām;
  • brauktuves, ietves un/vai stāvlaukuma esošā seguma izlases remonts – 80% apmērā no izmaksām;
  • būvuzraudzības veikšana – 50 % apmērā no izmaksām;
  • autoruzraudzības veikšana – 50 % apmērā no izmaksām ar nosacījumu, ka izmaksas summa nepārsniedz 10% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

Papildu informācija par iespējām pretendēt un saņemt pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pagalma labiekārtošanai pieejama, sazinoties ar p/i “Ventspils Komunālā pārvalde” pa tālruni 63624269.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture