Pilsētas ielās aizvadīts Ventspils Maratons

1

Lielajā laukumā pie koncertzāles “Latvija”, lietainos laika apstākļos, aizvadīts Ventspils Maratons, kurā piedalījās 1300 dalībnieki no visas Latvijas un ārvalstīm. Dalībnieki startēja maratona jeb 42,2 km, pusmaratona jeb 21,1 km, 10,6 km vai 5 km, savukārt nūjotājiem bija iespējams veikt 10,6 km distanci. Pasākuma jaunākie dalībnieki startēja Bērnu skrējienos.

Prestižākajā Maratona distancē vīriešiem par uzvarētājiem kļuva Kristaps Kaimiņš (Ogre), kurš distanci veica 2 stundās 32 minūtēs un 59 sekundēs, otrajā vietā Jānis Mežiels (Ogre) 2:39,58, bet trešais Artis Zvejnieks (Vecbebri) 2:43,55.

Sievietēm uzvarēja Amanda Krūmiņa (Kuldīga) 2:55,35, otrajā vietā Jekaterina Sokunova (Salaspils) 2:58,50, bet trešā Viviana Kirilova (Rīga) 3:01,43.

Sacensību rezultātus skatīt ŠEIT.

Finišā katrs dalībnieks saņēma maisiņu ar veselīgiem pārsteigumiem. Tāpat bija iespējams cienāties ar spēcinošu zupu un darbojās veselības aleja. Līdzjutējus un sacensību dalībniekus priecēja popgrupa “Jūras akmentiņi” un grupa “Karakums”.

Bija iespējams piedalīties izlozē ar daudzām vērtīgām balvām.

Ventspils Maratons norisinājās pateicoties Ventspils valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējumam, bet Bērnu skrējiens tika organizēts Eiropas Savienības projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/103 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī” ietvaros! Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības veselības paradumu maiņu, uzlabojot veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Projekta aktivitātes ietver fizisko aktivitāšu, veselīga uztura, garīgās veselības veicināšanu un popularizēšanu sabiedrībā.

Paldies sacensību organizatoriem Ventspils Maratona klubs vadītājam Andrim Valertam un viņa komandai par šiem skriešanas svētkiem.

Uz tikšanos 2023.gadā!


0 komentāri


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture