Mazulim draudzīga pilsēta

Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta

Ikvienai ģimenei ar bērniem ir svarīgi dzīvot vietā, kur var justies piederīga un novērtēta, kā arī tiek sniegtas dažādas priekšrocības – pielāgota pilsētvide, pieejamas bērnu izklaides iespējas, nodrošinātas izglītības un interešu izglītības iespējas modernās un tehnoloģiski pielāgotās iestādēs u.c. Tieši šāda vieta ir Ventspils.

Ventspils pilsētas pašvaldība vienmēr rūpējusies, lai pilsētā labi justos ģimenes ar bērniem, par ko liecina Bērnu pilsētiņas, labiekārtotie daudzdzīvokļu pagalmi un izveidotie bērnu laukumiņi, kuri izvietoti visā pilsētā, tāpat pazeminātās ielu apmales visā pilsētā, kā arī piedāvātais pasākumu kopums, par kuriem jaunākie ventspilnieki un mūsu mazākie pilsētas viesi vienmēr ir bijuši sajūsmā, kā arī daudzi citi uzlabojumi, kas redzami ik uz soļa un pieejami tikai Ventspilī.

“Ventspils – mazulim draudzīga” iedzīvotāju anketēšana

Un tomēr, vienmēr ir svarīgi pilnveidoties un neapstāties pie sasniegtā, tādēļ Ventspils pilsētas pašvaldība strādā pie īpašas programmas „Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” veiksmīgas īstenošanas. Par nepieciešamajiem uzlabojumiem pilsētā vislabāk var pastāstīt pilsētas iedzīvotāji, ģimenes ar bērniem, kā arī pilsētas viesi, tādēļ pašvaldība regulāri rīko iedzīvotāju aptaujas, kur visi ieinteresētie tiek aicināti izteikt savu viedokli un ierosinājumus par nepieciešamajiem uzlabojumiem dažādās jomās Ventspilī. Pēc iedzīvotāju ieteikumiem, jau šobrīd pilsētā ir paveikts daudz un tiek turpināts iesāktais.

Tā, piemēram, ir izveidotas īpaši ģimenēm ar bērniem paredzētas autostāvvietas, un visā pilsētā pazeminātas apmales, lai māmiņām pārvietošanās ar ratiņiem būtu ērtāka, ir ierīkotas īpašas šūpoles māmiņai kopā ar mazuli, par kurām sajūsmā gan mamma, gan mazais ventspilnieks. Kā vienu no lielākajiem ieguldījumiem pilsētnieku labā,  ir pārtinamās virsmu izveide, kas tika pastiprināta 2016 un 2017. gadā pēc pirmās iedzīvotāju aptaujas rezultātiem, kur cilvēki bija norādījuši par nepieciešamību.

Liels uzsvars vērsts arī uz sociālo atbalstu daudzbērnu ģimenēm, kā arī dažādiem kultūras un izklaides pasākumiem, ko vecāki var ērti apmeklēt kopā ar saviem bērniem. Daudzās priekšrocības novērtē gan ventspilnieki, gan tās viesi.

2016. gadā norisinājās pirmā aptauja, un tajā tika saņemti 336 iedzīvotāju ierosinājumi un priekšlikumi, savukārt 2017. gada martā noslēdzās otra aptauja, kurā tika saņemti 439 ventspilnieku ieteikumi. Savukārt, aptaujā, kas norisinājās no 2020. gada 7.decembra līdz 2021. gada 7. janvārim, tika saņemti 510 iedzīvotāju ierosinājumi.

Fotokonkurss “Mazais ventspilnieks”

Programmas “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” ietvaros norisinās fotokonkurss “Mazais ventspilnieks”.  Fotokonkursā tiek aicinātas ģimenes ar bērniem iesūtīt fotogrāfijas, kurās ir redzams bērns līdz 3 gadu vecumam (ieskaitot) pie dažādiem Ventspilī atpazīstamiem objektiem, kā arī fotogrāfijā tiek atspoguļota aktuālā fotokonkursa tēma. Fotokonkursa tēmas tiek noteiktas balstoties uz aktuālo gadalaiku, piemēram, vasrā tā ir “Mazuļa vasaras piedzīvojumi Ventspilī”. Ģimenes ar bērniem tiek aicinātas sekot aktuālajai informācijai par fotokonkursa norisi, būt aktīvām un piedalīties. Fotokonkursa noslēgumā iesūtītās fotogrāfijas vērtē programmas “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” ietvaros izveidota žūrijas komisija un 3 fotokonkursa uzvarētāji saņem dāvanas. Fotogrāfijas jāiesniedz digitāli, nosūtot uz e-pasta adresi [email protected]. Iesniedzot fotogrāfiju, autoram jānorāda: vārds, uzvārds, kontaktinformācija (tālrunis, e‑pasts). Katrs dalībnieks var iesniegt ne vairāk kā 1 fotogrāfiju atbilstoši noteiktajai tēmai.

Pilsētnieki un pilsētas viesi augstu novērtē programmu, kuras ietvaros var realizēt savus ieteikumus un tos iedzīvināt pilsētvidē.

Ventspils ir ideāla vieta ģimenei ar bērniem. To nodrošina lieliskās Bērnu pilsētiņas, kvalitatīvie un interesantie bērnu laukumi pilsētā, kā arī brīnišķīgais pasākumu kopums, par kuriem jaunākie ventspilnieki un mūsu mazākie viesi vienmēr ir bijuši sajūsmā, kā arī daudzas citas lietas un priekšrocības, kas pieejamas tikai Ventspilī.  Un tomēr – mazulītim taču ir tik daudz vajadzību, un katra no tām ir tik ļoti svarīga. Turklāt, kā zināms, laimīga mamma – laimīgs bērniņš! Tieši tāpēc Ventspils pilsētas pašvaldība strādā pie īpašās programmas „Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” veiksmīgas īstenošanas.

FOTOKONKURSS “MAZAIS VENTSPILNIEKS”

ATPŪTA ĢIMENĒM AR BĒRNIEM

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture