Pilsētvidē stādīsim jaunus kokus

1

25. aprīlī plkst. 16:00 aicinām ikvienu ventspilnieku un pilsētas viesi piedalīties kopīgā koku stādīšanas talkā. Sadarbībā ar Latvijas avota un dabīgā minerālūdens ražotāju VENDEN, alejā pie Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas iestādīsim 15 jaunus kokus. Pēc talkošanas Kuldīgas ielas alejā pilsētvide ar jauniem kokiem tiks papildināta Katoļu ielā, posmā no Pētera ielas līdz Jūras ielai. 

Koku stādīšana nav tikai darbīgi pavadīts laiks svaigā gaisā, tā ir atbildība par to, kādu vidi mēs atstāsim saviem bērniem. Ventspils pašvaldība, katru gadu organizējot koku stādīšanas talkas, rūpējas par to, lai mēs nākamajām paaudzēm mantojumā atstātu kvalitatīvi atjaunotu vidi. Šoreiz, ikgadējās pavasara koku stādīšanas talkas laikā, pilsētvidi papildināsim ar deviņām Sārtajām zirgkastaņām (Aesculus x carnea ‘Briotti’) un 6 Kalnu kļavām (Acer pseudoplatanus). Pavisam Ventspils pilsētā 2024. gadā plānots iestādīt 106 kokus.

Kokus stādīsim sadarbībā ar Latvijas avota un dabīgā minerālūdens ražotāju VENDEN. 2023. gadā VENDEN, turpinot akciju par Latvijas pilsētu apzaļumošanu, kurās atrodas VENDEN filiāles, aicināja iedzīvotājus balsot, lai noteiktu kurā no pilsētām – Liepājā, Jelgavā vai Ventspilī 2024. gadā VENDEN papildinās zaļo zonu ar kokiem. Publiskajā balsojumā tika noteikts, ka 2024. gadā apstādījumi tiks papildināti Ventspilī.

 Aicinām visus čaklos koku stādītājus atnākt papildināt pilsētas zaļo zonu ar jaunajiem kokiem, kas turpmāk katru pavasari priecēs ventspilniekus un pilsētas ciemiņus ar saviem skaistajiem rozā ziediem. Cimdi un darbarīki būs pieejami uz vietas. Saģērbieties laika apstākļiem un koku stādīšanai piemērotā apģērbā, un tiekamies talkošanas vietā.

Pēc tam, kad būs iestādīti koki Kuldīgas ielas alejā, ap plkst. 17:00 talkošana turpināsies Katoļu ielā, posmā no Pētera ielas līdz Jūras ielai. Tur kopā ar Katoļu ielas iedzīvotājiem iestādīsim 27 jaunus kokus – Holandes liepas.

Gaidīsim Jūs talkošanas vietā, jo kopā mēs varam padarīt pilsētvidi zaļāku!  


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture