Projekta numurs: LLI-92

Latvijas un Lietuvas jūras piekraste ir populāra atpūtas vieta ne tikai iedzīvotājiem, bet arī tūristiem no citām valstīm. Statistika rāda, ka ar katru gadu palielinās noslīkušo cilvēku skaits uz ūdens, pārspējot bojāgājušo skaitu ugunsgrēkos. 2015. gadā no ūdens izcelti vairāk kā 100 cilvēku un 2016. gadā laika posmā līdz jūlijam no ūdens izcelti jau 59 noslīkuši cilvēki. Galvenie noslīkšanas iemesli ir pārdrošība, peldēšana alkohola reibumā un pārāk strauja ieiešana aukstā ūdenī, kas izraisa sirds un asinsrites traucējumus. Drošības tēma ir viena no prioritātēm daudzos plānošanas dokumentos un stratēģijās.

Projekta “Safety first!” galvenais mērķis ir paaugstināt Latvijas un Lietuvas glābēju kapacitāti, kā arī informēt iedzīvotājus un tūristus par drošu atpūtu pludmalē. Sagaidāms, ka pēc projekta ieviešanas samazināsies nelaimes gadījumu un bojāgājušo cilvēku skaits Latvijas un Lietuvas jūras piekrastē. Projekta laikā tiks veiktas vērienīgas apmācības un semināri, kuros piedalīsies glābšanas dienesti no Latvijas un Lietuvas valsts un pašvaldības institūcijām. Apmācības vadīs eksperti no dažādām Eiropas Savienības valstīm. Tiks modernizēts glābēju aprīkojums, izveidoti 4 informatīvi videomateriāli, kas uzskatāmi parādīs pamata ieteikumus drošai un atpūtai pie jūras.

Videomateriāli tiks popularizēti sociālajos mēdijos un projekta partneru, iesaistīto pašvaldību mājaslapās. Papildus tam, abu valstu pludmalēs tiks izvietoti informatīvas zīmes ar pamata ieteikumiem, kā rīkoties ārkārtas situācijās. Pārrobežu sadarbība projektā ir ļoti būtiska, jo , kad iet runa par drošību jūras piekrastē, gan Latvijas, gan Lietuvas glābēji saskaras ar ļoti līdzīgām problēmām. Abu valstu institūcijas varēs dalīties pieredzē un piedalīties kopīgās apmācībās.

Projekta kopējās izmaksas – EUR 589 337, no kā Ventspils pilsētas pašvaldības budžets ir EUR 171 609. Eiropas Reģionālās attīstības fonds sedz 85% izmaksas, valsts finansējums ir 5%, bet 10% ir Ventspils pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Projekts tiek īstenots  Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020. gadam ietvaros.

Projekta partneri: Galvenais partneris- Ventspils p/i “Ventspils Digitālais centrs”, projekta partneri- Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Klaipēdas ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neringas pašvaldība, Liepājas p/i “Pašvaldības policija”, Pāvilostas novada pašvaldība.

Projektu plānots īstenot no 2017.gada 3.aprīlim līdz 2019.gada 2.februārim.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas  saturu pilnībā atbild Ventspils Digitālais centrs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture