Rodeļu trasē atzīmēs Spāru svētkus

1

Ceturtdien, 29. septembrī, plkst. 14:00 tiks atzīmēti Spāru svētki 248,6 m2 servisa ēkai rodeļu trasē slēpošanas kalnā “Lemberga Hūte”, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Spāru svētku pasākumā piedalīsies Ventspils valstspilsētas domes vadība, izsakot pateicību būvniekiem par paveikto darbu. Slēpošanas kalnā “Lemberga Hūte” pagājušā nedēļā turpinājās servisa ēkas pārseguma betonēšana, rodeļu konstrukciju montāža, kalna nogāžu virsmas profilēšana un apzaļumošana gar rodeļu trasi, kā arī vienlaikus tika veikta rodeļu stacijas pēdējā pamata betonēšana. Šonedēļ paredzēta apgaismojumu un prožektoru balstu montāža, rodeļu trases montāža un servisa ēkas apdares un konstrukciju būvdarbi.

Jaunā rodeļu trase būs Eiropas mēroga līmenī, kas līdz šim Baltijas valstīs nav izveidota. Ventspils būs vienīgā pilsēta Baltijā, kas nobraucienā nodrošinās 360 grādu virāžu 40 metru augstumā virs jūras līmeņa, kur trases sākums būs aptuveni 10 metru augstumā no zemes līmeņa. Augstās klases vissezonas trase būs 808 metru gara ar 26 kamanām, kas būs atvērta visu gadu jebkuros laika apstākļos. Kamanas būs aprīkotas ar elektronisko bremzēšanas sistēmu un elektriskām bremzēm, kas nodrošinās pašbremzēšanu gadījumā, ja priekšā braucošais apmeklētājs brauks lēnāk. Lietus laikā kamanas būs aprīkotas ar aizsegiem, pasargājot pasažieri no nokrišņiem. Elpu aizraujošais nobrauciens būs 566 metru garš ar maksimālo ātrumu 40 km/h, turklāt izbraucienā varēs doties arī vecāks kopā ar bērnu, jo kamanu kravnesība būs 150kg. Būvprojekta ietvaros tiek paredzēta arī piegulošās teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana. Plānots, ka jaunā rodeļu trase apmeklētājiem būs pieejama 2023.gada vasarā.

Rodeļu trases būvniecības projekts ir pašvaldības iestādes “Ventspils Komunālā pārvalde” sagatavots augstas gatavības pašvaldības investīciju projekts “Jauna tūrisma pakalpojuma attīstība Ventspils pilsētā”, kur Valsts budžeta finansējums no Projekta attiecināmajām izmaksām ir 1’600’000 EUR.


0 komentāri


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture