Sākusies bērnu reģistrēšana 1. klasēs

1

Pēc Lieldienu brīvdienām vairākos laika posmos aizsāksies bērnu reģistrēšana, lai bērni varētu uzsākt mācības Ventspils skolu 1. klasēs 2024./2025. mācību gadā. Pieteikt bērnu uzņemšanai 1. klasē var tie vecāki, kuru bērnam 2024. gadā aprit septiņi gadi.

Tāpat kā iepriekšējos gados reģistrāciju visērtāk vecāki varēs veikt attālināti vienotajā elektroniskajā sistēmā, kuru administrē Izglītības pārvalde. Elektroniskā sistēma ļauj vecākiem identitāti pieteikumā apliecināt ar e-parakstu, ar SMART-ID, kā arī ar interneta banku autorizācijas rīku palīdzību. Pieteikumu iesniegšana skolās nenotiek.

Reģistrēšana tiek organizēta trīs laika posmos. Katrā no tiem var iesniegt pieteikumu atbilstoši saistošajos noteikumos iekļautajiem kritērijiem. 1. posmā no 2. aprīļa (plkst. 07:00) var pieteikties, ja:

  • izvēlētajā skolā mācās brālis, māsa vai
  • šajā skolā strādā bērna vecāks vai bērna vecāks strādā par ārstu ārstniecības iestādēs, kas sniedz stacionāro un ambulatoro neatliekamo palīdzību pašvaldībā.

Vienlaikus šī bērna un vecāka deklarētā dzīvesvieta Ventspilī ir vismaz divus kalendāros gadus.

Savukārt 2. posmā (no 12. aprīļa plkst. 7:00) var pieteikties Ventspilī deklarētie, kā arī nedeklarētie, bet kuriem izvēlētajā skolā mācās brālis vai māsa. 3. posmā (no 22. aprīļa plkst. 7:00) piesakās pārējie interesenti.

Tie vecāki, kuriem tomēr nav iespējas pieteikties elektroniski, reģistrēšanās dokumentus varēs noformēt Izglītības pārvaldē, iepriekš piesakot savu vizīti. Sistēma (https://1klase.ventspils.lv) pieteikumu sagatavošanai ir atvērta jau no 25. marta, lai ikvienam būtu iespēja to izpētīt un sagatavot pieteikumu. Sākoties atbilstošajam posmam, atliks vien iesniegt pieteikumu.

Atgādinām, ka pieteikumā vecāki prioritārā secībā var norādīt līdz pat trim skolām. Šo izvēli kopā ar pārējiem kritērijiem un pieteikuma iesniegšanas laiku sistēma ņems vērā, veidojot pretendentu sarakstus katrai skolai. Sīkāk par pieteikšanās kārtību un noteikumiem aicinām lasīt Izglītības pārvaldes mājaslapā: https://vip.ventspils.lv/vispareja-izglitiba/registracija-1-klases/.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture