Satiksmes organizācijas izmaiņas Pils ielā

1

No šodienas Ventspilī Pils iela ir noteikta par vienvirzienu ielu esošajam vienvirziena posmam no Prāmju ielas līdz Lielai ielai (ar virzienu no Prāmju uz Lielo ielu) vienvirzienu kustība ieviešot arī posmā no Ostas ielas līdz Lielai ielai (ar virzienu no Vasarnīcu uz Lielo ielu) ar automašīnu stāvēšanu, posmā no Biedrības ielas līdz Lielai ielai, Pils ielas pāra numuru (kino “Rio”) pusē, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Vairākus gadus iepriekš Ventspils valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības komisijā izskatīja jautājumu par satiksmes drošības un transporta plūsmas organizēšanas kvalitātes uzlabošanu Pils ielā, ieviešot visā Pils ielā vienvirziena transporta plūsmas kustību, ar mērķi to nākotnē ieviest. Tas nozīmē, ka papildus jau šobrīd dabā esošajam vienvirziena posmam no Prāmju ielas līdz Lielai ielai (ar virzienu no Prāmju uz Lielo ielu), vienvirzienu kustība būtu arī posmā no Ostas ielas līdz Lielai ielai (ar virzienu no Vasarnīcu uz Lielo ielu).

Līdz ar Ostas ielas pārbūves būvdarbu uzsākšanu un Ostas ielas slēgšanu, transporta intensitāte Pils ielā ievērojami palielinājās, un šis jautājums tika aktualizēts, lemjot par vienvirziena transporta plūsmas kustības ieviešanu visā Pils ielas garumā līdz būvdarbu pabeigšanai.

Visas vasaras garumā izvērtējot, kā šis risinājums darbojas dzīvē, tika lemts, ka šī brīža satiksmes organizācijas risinājums būs ne tikai uz Ostas ielas būvdarbu laiku, bet patstāvīgi. Šāds lēmums tika pieņemts, jo Pils iela ir ļoti šaura vecpilsētas iela, kurā gar vienu brauktuves malu visā garumā stāvēšanai tiek novietotas automašīnas, jo ielai piegulošie nekustamie īpašumi nav pietiekoši lieli, lai tajos varētu izvietot automašīnas. Tas apgrūtina gan redzamību, gan pārvietošanos – automašīnu samainīšanos pie divvirzienu transporta kustības, Automašīnu apstāšanos pilnībā aizliegt šajā ielā nevar, jo uz ielas ir daudz dzīvojamo māju.

Papildus norādām to, ka, lai uzlabotu satiksmes drošību un labāku uztveramību Pils ielas un Lielās ielas krustojumā, ir veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas automašīnu stāvēšanai, posmā no Biedrības ielas līdz Lielai ielai. Šajā Pils ielas posmā automašīnas stāvēšanai jānovieto Pils ielas pāra numuru (kino “Rio”) pusē, kas līdzšinējā situācijā atļauta Pils ielas nepāra numuru (kafejnīcas “Windau coffee”) pusē.


2 comments

 1. Mārtiņš Rozentāls

  Mārtiņš Rozentāls, 06. decembris 2023 - 16:55

  Novērsta neprecizitāte rakstā, jo vienvirziena iela Pils ielai tiek paredzēta no Ostas ielas, kā tas reāli dabā ir realizēts, nevis kā rakstā minēts – Vasarnīcu ielas.

  Paldies par komentāru.
  Atvainojos par radušos kļūdu.

 2. Viesis

  Viesis, 06. decembris 2023 - 15:44

  Nestrīdos ar lēmumu kopumā, bet nepiekrītu par posmu no Vasarnīcu ielas līdz Ostas ielas sākumam (krustojums pie Ceļojošās govs). Visa Ostas ielas satiksme, stāvlaukums, policija, un apkārtnes iedzīvotāji tiktu dzīti cauri vecpilsētai, tā vietā, lai izbrauktu turpat uz Vasarnīcu ielas.
  Tas, protams, ja sapratu pareizi Vasarnīcu ielas pieminēšanu, kura sākas pie Avotu akas. Turpat, kur ir Pils ielas gals.


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture