Svarbumbu cēlājiem medaļas Latvijas čempionātā

1

Šogad pēc ilgāka pandēmijas pārtraukuma, tāpat kā daudzos citos sporta veidos, svarbumbu cēlāji atgriezušies pie aktīva sacensību grafika un 1. oktobrī Daugavpilī notika Latvijas čempionāts garajā ciklā svarbumbu celšanā, kurā veiksmīgi startēja mūsu “Ventspils Atlants” svarbumbu cēlāji.

Kā saka, dzīve visu noliek savās vietās un sportā, kā jau dabā, izdzīvo un uzvar stiprākie. Gandrīz divi pandēmijas gadi būtiski ietekmējuši, pirmkārt, treniņprocesus un sabiedrisko sporta klubu audzēkņu sastāvu. Daži no viņiem tā vai cita iemesla dēļ savu darbību pārtrauca pavisam. Visu šo laiku klubs demonstrē ilgtspējīgu un stabilu attīstību, pastāvīgi pierādot to ar savu sportistu un audzēkņu konkurētspējīgajiem rezultātiem.

Šobrīd kluba sastāvs tiek atjaunots un papildināts pēc pandēmijas perioda, tomēr, neskatoties uz joprojām nepilnīgo sastāvu, “Atlants” jau veiksmīgi sacenšas ar citām komandām un Latvijas čempionāts garajā ciklā aizvadīts veiksmīgi, izcīnot vairākas medaļas un kausus.

Individuālajā ieskaitē katra sportista rezultāts tika pārnests uz visām vecuma grupām (no jauniešu uz junioru, no junioru uz pieaugušo), tādējādi jauniešiem bija iespēja sacensties ne tikai savā starpā, bet arī ar vecākiem un pieredzējušākiem sāncenšiem. Sievietēm pēc 35 gadiem un vīriešiem pēc 40 gadiem rezultāti tika ņemti vērā arī senioru grupas ieskaitē.

Uzreiz trīs čempionu titulus – starp meitenēm U-18 Open kategorijā, starp juniorēm U-23 un starp pieaugušajiem kategorijā līdz 68 kg – izcīnīja Daniela Giņko, kura ar divs 8 kg svarbumbam 10 minūtēs pacēla 113 reizes. Nikolajs Sokols divas 24 kg smagas svarbumbas pacēla 70 reizes un ar šo rezultātu kļuva par labāko U-18 jauniešu grupā apvienotajā svara kategorijā virs 68 kg un U-23 junioru grupā svarā līdz 95 kg. Pieaugušo grupā tajā pašā kategorijā līdz 95 kg viņam 2. vieta. Viktorija Orlova ar paceltām 72 reizēm (8 kg svarbumbas) pieaugušo grupā izcīnīja 5. vietu kategorijā līdz 58 kg un kļuva par Latvijas čempioni Open kategorijā 40-49 gadu vecuma grupā. Arturs Tančins 24 kg svarbumbas pacēla 60 reizes, kas ļāva izcīnīt zeltu gan kategorijā līdz 78 kg starp pieaugušajiem, gan Open kategorijā vecuma grupā 50-59 gadi. Vasilijs Giņko 24 kg svarbumbus spēja pacelt 105 reizes un ar šo rezultātu kļuva par čempionu starp pieaugušajiem svara kategorijā virs 95 kg, kā arī 40-49 gadu grupā Open kategorijā. Noslēgumā Nikolajs Sokols, Arturs Tančins un Vasīlijs Giņko izcīnīja zeltu komandu stafetē (viens pēc otra startē 3 dalībnieki, katrs paceļ 3 minūtes, viņu rezultāti tiek summēti).

Sacensību kopvērtējumā “Ventspils Atlants” izcīnīja 2.vietu starp junioru komandām un 3.vietu starp pieaugušajiem, un mūsu jaunieši izcīnīja ceļazīmes uz Eiropas čempionātu U-18, kas 5. – 6.novembrī risināsies Polijā.

Klubs “Ventspils Atlants” pateicas Ventspils valstspilsētas pašvaldībai par atbalstu un palīdzību treniņprocesa nodrošināšanā un darbā ar jaunatni.