VATP komanda “Maizes galds” uzrāda lieliskus rezultātus!

1

Šī gada 3. novembrī notika projekta  “MaKE IT” 3. cikla noslēguma aizstāvēšana, kā laikā viena no Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (turpmāk – VATP) mazā granta komandām – “Maizes galds” – nokļuva starp divām uzvarētājkomandām, saņemot 2000 EUR naudas balvu.

Komandu veido trīs studenti, kuri pārstāv dažādas izglītības iestādes – Ventspils Augstskolas students Ronalds Palacis, Ventspils tehnikuma students Dāvis Lasmanis un Latvijas Universitātes studente Aļika Usanova. Katrs komandas dalībnieks sniedza savu pienesumu idejas attīstībā, piemēram, Ronalda Palača stiprās puses ir programmēšana un uzņēmējdarbības attīstīšana, Dāvja Lasmaņa prasmes ir grafiskais dizains un mūzikas producēšana, bet Aļikas Usanovas – produktu dizains un mārketings.

Komanda projekta ietvaros attīstīja ideju, izveidojot mūzikas instrumentu – MIDI kontrolieri. Līdz šim, izmantojot pieejamos MIDI kontrolierus, ar jebkuru taustiņu instrumentu iespējams izveidot akordu, nospiežot vismaz 3 taustiņus. Gadījumos, kur nepieciešams izmantot sarežģītākus akordus, tiek aizņemtas abas rokas, kas aizliedz jebkādu kontroli pār pārējām skaņas īpašībām, tas ir, tiek likts uzsvars tikai uz pašas akordu progresijas izveidi. “Projekta ietvaros mēs izveidojām MIDI kontrolieri, kas sniedz iespēju izmantot vienu roku, lai radītu tonālas akordu progresijas, bet ar otru kontrolēt to, no cik daudz notīm sastāv akords. Tas tiek panākts, izmantojot tonālās harmonijas īpatnības, kur toņa centrs jeb galvenā nots ir tā nots, kas tiek spēlēta ar kreiso roku, bet pats akords veidojas no automātiski pievienotajām notīm izvēlētajā tonalitātē,” par ideju stāsta komandas dalībnieks Rolands Palacis.

Lai gan projekta 3. cikla ir veiksmīgi noslēdzies, komanda vēl turpinās attīstīt izveidoto MIDI kontrolieri. Piedāvājam noskatīties mūzikas instrumenta demonstrāciju: youtube.com/watch?v=gfWn8kauTtI.

VATP kopš 2021. gada nogales iesaistījies projekta “MaKE IT” īstenošanā. Visa projekta laikā VATP pārstāvēja 13 studentu komandas, tajā skaitā, 7 lielā granta, un 6 mazā granta komandas.

Aktivitāte tiek īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Projekta ilgums – 22.11.2021.-21.11.2023. (24 mēneši). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem – Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, BANKU AUGSTSKOLU, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, ALBERTA KOLEDŽU, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA “EUROLCDS”. Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums – 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums – 175 534,72 EUR (16,32%). Vairāk informācijas: https://www.vatp.lv/projekti/makeit.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture