Veiksmīgi noslēgusies Rodeļu trases nomas tiesību izsole

1

2022.gada 6. jūlijā Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādē „Ventspils Komunālā pārvalde” veiksmīgi noslēdzās mutiskā izsole ar augšupejošu soli par Rodeļu trases slēpošanas kalnā “Lemberga hūte” nomas tiesībām.

Nomas tiesības ieguva SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils””, kas nākotnē nomās Rodeļu trasi slēpošanas kalnā “Lemberga hūte”. Nomas līguma termiņš kopā ir 20 gadi, ar iespēju termiņu pagarināt.

Jaunā rodeļu trase būs Eiropas mēroga līmenī, kas līdz šim Baltijas valstīs nav izveidota. Lai īstenotu trases būvniecību slēpošanas kalnā ”Lemberga Hūte”, 2022.gada 20.jūnijā tika parakstīts līgums starp Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Ventspils valstspilsētas pašvaldību par projekta “Jauna tūrisma pakalpojuma attīstība Ventspils pilsētā” realizāciju.

Būvdarbu veicējs SIA “PILSBŪVE” š.g. jūlija sākuma jau uzsāka būvdarbus būvlaukuma teritorijā. Būvuzraudzību objektā veiks SIA “Firma L4”, savukārt autoruzraudzību veiks arhitektu birojs SIA “Nams”. Apakšuzņēmējs ir Vācijas rodeļu trašu ražotājs Josef Wiegand GmbH & Co. KG, kas ir viens no lielākajiem rodeļu trašu izgatavotājiem visā pasaulē. Ar 40 gadus ilgo pieredzi šis uzņēmums ir izgatavojis rodeļu trases Amerikas Savienotās Valstīs, Ķīnā, Apvienotos Arābu Emirātos un lielākajās Eiropas valstīs.

Augstās klases vissezonas trase būs 808 metru gara ar 26 kamanām, kas būs atvērta visu gadu jebkuros laika apstākļos. Kamanas būs aprīkotas ar elektronisko bremzēšanas sistēmu un elektriskām bremzēm, kas nodrošinās pašbremzēšanu gadījumā, ja priekšā braucošais apmeklētājs brauks lēnāk. Lietus laikā kamanas būs aprīkotas ar aizsegiem, pasargājot pasažieri no nokrišņiem. Elpu aizraujošais nobrauciens būs 566 metru garš ar maksimālo ātrumu 40 km/h, turklāt izbraucienā varēs doties arī vecāks kopā ar bērnu, jo kamanu kravnesība būs 150kg. Būvprojekta ietvaros tiek paredzēta arī piegulošās teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana. Plānots, ka jaunā rodeļu trase apmeklētājiem būs pieejama 2023.gada vasarā.

Rodeļu trases būvniecības projekts ir pašvaldības iestādes “Ventspils Komunālā pārvalde” sagatavots augstas gatavības pašvaldības investīciju projekts “Jauna tūrisma pakalpojuma attīstība Ventspils pilsētā”, kur Valsts budžeta finansējums no Projekta attiecināmajām izmaksām ir 1’600’000 EUR.


0 komentāri


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture