Ventspilī Reņķa dārzā būvēs aktīvo veloparku

1

Ceturtdien, 16. novembrī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu atbalstīt projektu “Aktīvās atpūtas veloparka izbūve Reņķa dārza teritorijā, Ventspilī”,  kā rezultātā tiks izveidots aktīvās atpūtas veloparks ar divām dažāda izmēra asfalta velotrasēm, grants piedzīvojumu velotrasi un vairākām atpūtas zonām.

Asfalta velotrase jeb angliski pump track ir Latvijā un pasaulē iecienīts aktīvās atpūtas infrastruktūras objekts dažādu līmeņu un vecumu velobraucējiem, skrejriteņotājiem, skrituļslidotājiem un skrituļdēļotājiem. Veloparkā būs trīs grūtības pakāpju trases:

  • Galvenā trase – šis būs unikāls objekts pasaules līmenī – pirmā velotrase ar integrētu tuneli, kur krustosies divas trases taisnes. Trase tiks būvēta atbilstoši standartiem, lai tajā varētu notikt arī starptautiskas sacensības.
  • Iesācēju trase – līdzās galvenajai trasei plānots uzbūvēt atsevišķu trasi bērniem un iesācējiem.
  • Piedzīvojumu trase – trešā būs velotrase grants segumā. Tajā būs iekļauti dažādi modulāri koka un metāla elementi, kas imitē pilsētā sastopamus šķēršļus – trepes, bedres un šauras trotuāru apmalītes. Šāda trase dos iespēju veloiesācējiem apgūt nepieciešamās iemaņas, lai droši varētu sākt piedalīties pilsētas satiksmē.

Jaunā velotrase sniegs ventspilniekiem, īpaši bērniem un jauniešiem kvalitatīvas brīvā laika un atpūtas pavadīšanas iespējas drošā un attīstītā vidē. Tā atradīsies Reņķa dārzā pie Jubilejas un Kuldīgas ielas. Aptuveni 600 m2 plašais veloparka arhitektoniskais plānojums ir veidots tā, lai tas iekļautos kopējā dabas ainavā.

Turklāt būvniecības ietvaros netiks izzāģēts un skarts neviens koks, tieši pretēji – tiks izveidota speciāla dižkoku aizsardzības zona, lai aizsargātu un saglabātu parkā augošās zirgkastaņas un citus kokus. Veloparks arī netraucēs Reņķa dārza apmeklētājus pasākumu laikā, jo tas atradīsies ārpus koncertu un pasākumu zonas. Papildus paredzēta arī tai piegulošās teritorijas pārbūve Kuldīgas ielas posmā no Inženieru ielas līdz Vidumupītes (Sarkanajam) tiltiņam.

Lai īstenotu ieceri izveidot šo veloparku, ir plānots piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus (turpmāk – ERAF): projekta kopējās izmaksas ir 825 212,49 EUR. Projekta kopējās plānotās attiecināmās izmaksas ir 786 510,84 EUR. Plānotais ERAF finansējums ir 668 534,21 EUR jeb 85% no attiecināmajām izmaksām. Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansējums ir 117 976,63 EUR jeb 15% no attiecināmajām izmaksām. Projekta kopējās plānotās neattiecināmās izmaksas ir 38 701,65 EUR.

Projekts tiks realizēts saskaņā ar Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas specifiskā atbalsta mērķa “Vietējās teritorijas integrētas sociālās, ekonomiskās un vides attīstības un kultūras mantojuma, tūrisma un drošības veicināšana pilsētu funkcioālās teritorijās” 5.1.1.3. pasākuma “Publiskā ārtelpas attīstība” programmu. Projekta pieteikumu plānots iesniegt līdz 2023.gada 1.decembrim un tā īstenošanas periods plānots no 2024.gada 15.marta līdz 2024.gada 15.jūlijam.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture