TIEŠRAIDĒ: Valsts svētku koncerts – grupa “Jumprava” un uguņošana

1

18. novembrī Lielajā laukumā aicinām ventspilniekus un pilsētas viesus uz Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienas svinībām. No plkst. 19:00 svētku koncertā uzstāsies leģendārā grupa “Jumprava”. Pēc koncerta Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Jāņa Vītoliņa svētku uzruna un grandioza uguņošana.

Pirms 105 gadiem, 1918. gada 18. novembrī, proklamēta neatkarīga Latvijas valsts. Pasludinot Latvijas Republiku, tika realizētas latviešu tautas pašnoteikšanās tiesības. Latvijas Republikas pasludināšana pilnīgu leģitimitāti ieguva pēc Latvijas Satversmes sapulces sanākšanas 1920. gadā un Latvijas starptautiskās atzīšanas procesa rezultātā.

Grupas “Jumprava” dzīvesstāsts turpinās nu jau vairāk nekā trešo gadu desmitu. Slavas virsotni “Jumprava” sasniedza 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā, kad kļuva par pusaudžu elkiem. Grupai raksturīgi sociāli aktīvi teksti apvienojumā ar modernu elektronisko instrumentu izmantojumu. Grupas radītās dziesmas kļuvuši par sava laika simboliem  – “Peldētājs”, “Baltā”, “Ziemeļmeita”, “Šeit lejā”, “Vēlreiz” un neskaitāmas citas.

Lai patriotisks lepnums par savu valsti mūs pavada gan svētku laikā, gan arī ikdienā.

Svētku notikumus atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.


3 comments

 1. Imants Auzins

  Imants Auzins, 18. novembris 2023 - 19:21

  Super, koncerts HD tiešraidē!

 2. Ventspils Kultūras centrs

  Ventspils Kultūras centrs, 03. novembris 2023 - 10:45

  Uguņošana paredzēta pēc Ventspils mēra Jāņa Vītoliņa svētku uzrunas, kas paredzēta plkst.20:20. Tomēr iesakām ierasties savlaicīgi. Lai skaisti svētki!

 3. Cikos uguņošana?

  Cikos uguņošana?, 03. novembris 2023 - 00:01

  Sakiet, lūdzu, cikos gaidāma uguņošana? (Ir cilvēki, kuriem 1987. gads ir palicis 1987. gadā un kuri vēlas uguņošanu, bet nevēlas “Jumpravu.)


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture