Ventspils Augstskolas studenti dodas uz uzņēmējdarbības nometni Kembridžā

1

Anna Fiļipenoka un Dāvids Biķernieks ir Ventspils Augstskolas bakalaura studiju programmas “Jaunuzņēmumu vadība” 3. kursa studenti, kuri šā gada augustā 5 dienas pavadīja nometnē Kembridžā. Tajā viņiem bija iespēja iegūt daudz jaunu zināšanu, apskatīt vairākus interesantus objektus, bet galvenais saprast vairāk par savas biznesa idejas ilgstspēju. Nometni organizēja biedrība “CONNECT Latvija” sadarbībā ar partneriem, kuru skaitā ir arī Ventspils Augstskola, un tās mērķis ir veicināt jauniešus attīstīt savas biznesa idejas.

Kāda bija jūsu motivācija pieteikties?

Šai uzņēmējdarbības nometnei mūs motivēja pieteikties mūsu programmas mentors Gvido Grīnbergs, skaidrojot, ka šī būtu lieliska iespēja satikt jaunus cilvēkus un dažādajās lekcijās iegūt zināšanas. Mēs pirms pieteikšanās arī tieši nesen bijām sākuši inkubatorā strādāt pie savas biznesa idejas, tādēļ šķita īpaši piemēroti piedalīties šāda veida pasākumā. Pieteikšanās process bija ļoti vienkāršs – bija nepieciešams uzrakstīt motivācijas vēstuli un tad jau bija tikai jāsagaida atbilde, ka esam apstiprināti dalībai.

Nometne notika augusta beigās 22. – 27. augustam, no pirmdienas līdz sestdienai. Mums bija arī iespēja pirms pasākuma doties uz Londonu nelielā ceļojumā, apvienojot patīkamo ar lietderīgo.

Pie kāda projekta jūs strādājat biznesa inkubatorā?

Ideja galvenokārt ir par un ap korporatīvo ilgtspēju tieši darbinieku vidū. Mēs vēlējāmies izveidot lietotni ar atalgojumu sistēmu, kas motivētu darbiniekus veikt ilgtspējīgas izvēles. Tā kā mums bija ideja, redzējām šo nometni kā iespēju to attīstīt.

Kas jums vislabāk patika šajā nometnē?

Noteikti jāatzīmē, ka pasākuma visas izmaksas sedza augstskola, jo kā vēlāk uzzinājām, citi projekta dalībnieki esot devušies projektā par saviem līdzekļiem.

Mums ļoti patika tas, ka šī bija lieliska iespēja tīkloties ar dažādiem jaudīgiem cilvēkiem no ļoti dažādām nozarēm – sākot ar mājas lapu izstrādātājiem, līdz cilvēkiem, kuri stāsta par tekstu adaptāciju. Tur bija pārstāvji no riska kapitāla, dažādi investori, biznesa cilvēki un sociālie uzņēmēji. Kā piemēru varam minēt ZNotes galveno pārstāvi, kurš tieši pats ir no Kembridžas, un viņš stāstīja, kā no idejas un mājaslapas, kurā viņš veidoja ierakstus par pierakstiem skolā, tā ir izaugusi par milzīgu bezpeļņas uzņēmumu ar 14 000 ikmēneša lietotājiem.

Lieliskas bija arī dažādās ekskursijas, piemēram uz inkubatoru, kur bija iedvesmojoši paklausīties, kā tur tiek radītas idejas, kā arī noteikti vērts ir pieminēt Annas, mīļāko ekskursiju uz elektroauto uzlādes staciju Gridserve. Šī elektroauto uzlādes stacija bija īpaša, jo tā bija pirmā šāda veida vieta pasaulē, kurā saules paneļi ir novietoti gan pret sauli uz augšu, gan uz leju, uztverot arī mašīnu lukturu gaismas un pārveidojot tās enerģijā. Ja ar to vēl nepietiek, šajā stacijā bija arī iekārtoti dažāda veida ofisi, bērnu stūrītis un kafejnīca, lai būtu iespējams produktīvi pavadīt savu laiku, gaidot kamēr mašīna tiks uzlādēta. Šis bija lielisks piemērs, kā nekurienes vidū izveidot noderīgu vietu dažādām kopienām. Tā ir stacija ar pievienoto vērtību.

Ko jūs paņēmāt mājās no šī pasākuma?

Anna: Mani ļoti iedvesmoja Kembridžas akadēmiskā ekosistēma. Bija ļoti interesanti redzēt, kā tur viss darbojas un kā studijas notiek šādā vietā. Kā arī bija iespēja uzzināt, ka Kembridžas Universitāte patiesībā sastāv no vairākām koledžām, kas kopā veido šo ekosistēmu.

Dāvids: Galvenais ko paņēmu bija tieši saprašana cik svarīga ir tīklošanās. Lai gan šis nebija mans pirmais pasākums, kurā bija nepieciešams tīkloties, tikai šajā nometnē sapratu cik plašus tīklus ir iespējams izveidot un cik svarīgi dzīvē var būt zināt vairāk cilvēkus, jo viņi nākotnē var tev palīdzēt risināt dažādus izaicinājumus un kopīgi sadarbojoties jūs varat sasniegt vairāk.

Vai jūs iedvesmotu citus pieteikties?

Noteikti, it īpaši tos, kuriem interesē gan Lielbritānija un tās kultūra, gan uzņēmējdarbība. Tu iepazīsi ļoti daudz cilvēkus, ne tikai no savas nometnes grupas, bet arī ārpus tās. Kā arī tev būs lieliska iespēja pārbaudīt savas idejas ilgtspēju. Ir iespēja iegūt atgriezenisko saiti no investoriem, dažādus perspektīvus un viedokoļus no dažādiem skatupunktiem. Mums bija šī lieliskā iespēja dzirdēt vienas investores viedokli par mūsu biznesa ideju, kuras laikā viņa atklāja, kā viņa kā investore izvēlās kur investēt, tādēļ mēs arī sapratām, ka mūsu ideja ir dzīvotspējīga un tagad strādājam pie tās izstrādes tehniskās puses.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture