Ventspils lielākā ziedu skulptūra iegūst vasaras puķu tērpu

1

Šonedēļ ziedu noformējumu iegūst Ventspils lielākā figurālā ziedu skulptūra “Puķu govs” Sarkanmuižas pļavā, ko 2024. gada vasaras sezonā rotās 7000 ziedu.

Figurālās ziedu skulptūras “Puķu govs” noformējums tiek mainīts divas reizes gadā – ziemas sezonā tā tiek izgaismota ar LED lampiņu virtenēm, savukārt vasaras sezonā topiārijs tiek piepildīts ar vairākiem tūkstošiem viengadīgo vasaras augu. 2024. gada vasaras sezonā “Puķu govī” plānots iestādīt kopumā 7000 augu – leduspuķes, balzamīnes un sedumus. Baltu, rozā un sarkanu neregulāras formas laukumu spēli veidos leduspuķu un balzamīņu ziedi, kurus akcentēs koši zaļie sedumi, kas būs topiārija stādījumu pamatā.

Pirms augu stādīšanas ziedu skulptūrai tika noņemts augsni stiprinošais ģeopaklājs, kas gada aukstajā laikā kalpoja par “Puķu govs” ziemas tērpu, kā arī lampiņu virtenes. Pēc tam topiārijs tika papildināts ar augsni un tika uzsākta puķu stādīšana. Darbs, lai sagatavotu “Puķu govi” vasaras sezonai, ir laikietilpīgs – sagatavošanas un stādīšanas darbiem nepieciešama aptuveni nedēļa.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” puķu stādīšanu Ventspils figurālajās ziedu skulptūrās uzsāka maija sākumā. Līdz šim vasaras noformējumu ieguvusi “Zaķu ģimene”, topiārijā iestādot 4400 viengadīgos vasaras augus – leduspuķes, krustaines un sedumus, tāpat arī ziedu skulptūra “Zemūdens pasaule” pie Piejūras akvaparka, kuras vasaras tērpa darināšanai izmantoti 2310 stādi – leduspuķes, balzamīnes un ipomejas. Jaunpilsētas skvērā “Bobsleja komandas” tērps izveidots no 1250 leduspuķēm un sedumiem, savukārt Pārventas “Mārīšu ģimenei” – no 3850 leduspuķēm.

Kā nākamās vasaras puķu noformējumā tiks ietērptas ziedu skulptūra “Pīļu ģimene” Bērnu pilsētiņā, ko plānots piepildīt ar 2550 puķu stādiem – leduspuķēm un krustainēm, kā arī “Basketbola bumba” pie Olimpiskā centra “Ventspils”, iestādot 2120 augus – iresīnes un samtenes.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture