Ventspils rodeļu trasē svinīgi atzīmēja Spāru svētkus

1

Ceturtdien, 29. septembrī plkst.14:00 Ventspils slēpošanas kalnā “Lemberga Hūte” svinīga tika atzīmēti Spāru svētki 248,6 m2 servisa ēkai rodeļu trasē, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Pasākumā pulcējās Ventspils valstspilsētas domes vadība, būvdarbu veicēja SIA “PILSBŪVE” pārstāvji un būvnieki, SIA “Firma L4” būvuzraugi, kā arī pasūtītāji Ventspils Komunālā pārvalde. Pasākuma ietvaros, projektā iesaistītās personas, simboliski iedzina rodeļa trases stiprinājuma naglas, lai katra projektā iesaistītā persona būtu piedalījusies rodeļa trases būvdarbu procesā. Pasākuma laikā slēpošanas kalnu “Lemberga Hūte” apdziedāja suitu sievas, tādā veidā dodot enerģiju pabeigt iesāktos būvdarbus un novēlot rodeļu trasei ilgu mūžu un daudz apmeklētāju. Pasākuma noslēgumā, ar simbolisku salūtu, Pasūtītājs cienāja būvniekus ar svētku cienastu, godinot spāru svētku tradīcijas.

Vissezonas rodeļu trase būs 808 metru gara ar 26 kamanām, kas būs atvērta visu gadu jebkuros laika apstākļos. Kamanas būs aprīkotas ar elektronisko bremzēšanas sistēmu un elektriskām bremzēm, kas nodrošinās pašbremzēšanu gadījumā, ja priekšā braucošais apmeklētājs brauks lēnāk. Lietus laikā kamanas būs aprīkotas ar aizsegiem, pasargājot pasažieri no nokrišņiem. Elpu aizraujošais nobrauciens būs 566 metru garš ar maksimālo ātrumu 40 km/h, turklāt izbraucienā varēs doties arī vecāks kopā ar bērnu, jo kamanu kravnesība būs 150kg. Būvprojekta ietvaros tiek paredzēta arī piegulošās teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana. Plānots, ka jaunā rodeļu trase apmeklētājiem būs pieejama 2023.gada vasarā.

37

Autors: Ventspils hronikas arhīvs


0 komentāri


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture