Ventspils svarbumbu cēlāji gūst panākumus sacensībās

1

Aizvadītajā nedēļas nogalē, Ostrovā Velkopolski, Polijā, notika starptautiskas svarbumbu celšanas sacensības – Eiropas Jaunatnes Čempionāts U-16 un U-18, Eiropas Jaunatnes Spēles un Atklātais Eiropas Kauss starp pieaugušajiem, kurā piedalījās arī mūsu svarbumbu cēlāji.

Latvijas jaunatnes izlases sastāvā startēja Svarbumbu celšanas kluba ”Ventspils Atlants” audzēkņi – Daniela Giņko (treneris Vasīlijs Giņko) un Nikolajs Sokols (treneris Artūrs Tančins). Nikolajs tika iekļauts pieaugušo komandā, lai piedalītos stafetē Eiropas kausa izcīņas ietvaros. Latvijas izlases sastāvā Eiropas kausā startēja arī Vasilijs Giņko.

Daniela Giņko Eiropas Jaunatnes Čempionātā U-18 vecuma grupā izcīnīja bronzas medaļu raušanas disciplīnā, kā arī kļuva par Eiropas Jaunatnes Spēļu uzvarētāju vingrinājumā ”svarbumbu grūšanā garajā ciklā ar vienu roku”.

Nikolajs Sokols izcīnīja divas sudraba medaļas Eiropas Jaunatnes Čempionāta ietvaros klasiskajās disciplīnās U-18 vecuma grupā – dīvcīņā (divu svarbumbu grūšanā no krūtīm un raušanā) un divu svarbumbu grūšanā garajā ciklā. Nikolajs kopā ar pieaugušajiem piedalījās Eiropas Atklātajā Kausā, kur kopā ar komandu izcīnīja sudraba medaļu stafetē.

Vasilijs Ginko Eiropas Kausa izcīņas individuālajās sacensībās izcīnīja sudraba medaļu divu svarbumbu grūšanā garajā ciklā svara kategorijā virs 95 kg un arī kopā ar komandu izcīnīja sudraba medaļu stafetē.

Pateicoties mūsu sportistu dalībai, Latvijas komanda izcīnīja 4. vietu Eiropas Jaunatnes Čempionātā un 3.vietu Eiropas Atklātajā Kausā starp pieaugušajiem 11 komandu konkurencē.

Apsveicam mūsu sportistus ar gūtajiem panākumiem!