Ventspils valstspilsētas pašvaldība piešķir finansējumu jauniešu nodarbinātībai vasarā

1

Ceturtdien, 18. aprīlī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu piešķirt pašvaldības finansējumu 85 612,00 EUR apmērā, atbalstot Nodarbinātības valsts aģentūras (turpmāk – NVA) organizēto pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”.

Ventspils valstspilsētas pašvaldība šogad nodrošinās līdzfinansējumu 25% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas 470 jauniešu darbam vasaras brīvlaikā, lai veicinātu jauniešiem pienākumu un atbildības apzināšanos, uzlabotu finansiālo stāvokli, kā arī dotu ieskatu nākotnes profesijas izvēlē. Lai gan pašvaldības līdzfinansējums salīdzinot ar pagājušo gadu ir samazinājies par 25%, ko ietekmē gan pēdējo gadu valsts īstenotā politika, kā rezultātā pašvaldības ienākumi pieaug lēnāk, nekā augusi inflācija, gan papildu funkciju noteikšana pašvaldībām bez atbilstoša papildu finansējuma piešķiršanas, bērnu un jauniešu darba samaksu tas neietekmēs – tā būs minimālās mēnešalgas apmērā kā visus iepriekšējos gadus.

NVA organizētā nodarbinātības programma tiek piedāvāta visiem Ventspilī deklarētajiem jauniešiem, kā arī tiem jauniešiem, kuru izmitināšanas vieta vai dzīvesvieta atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumam ir Ventspils pilsēta. Tāpat ir nosacījums, ka šie jaunieši 2023./2024. mācību gadā iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs un ir vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot).

Šobrīd NVA organizē uzņēmēju pieteikšanos nodarbinātības programmai, kas noslēgsies š.g. 19. aprīlī. Pagājušajā gadā šajā programmā visvairāk darbavietas piedāvāja SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils””, AS “Diāna” un PSIA “Ventspils Labiekārtošanas kombināts”. 

Paredzēts, ka jauniešu pieteikšanās nodarbinātības programmai sāksies š.g. maijā, kad izglītojamo vecāki, kuri vēlas, lai viņu bērni iesaistās vasaras īslaicīgajā nodarbinātībā, kā arī jaunieši, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, varēs aizpildīt un iesniegt elektronisku pieteikumu NVA mājas lapā.

Aicinām sekot līdzi informācijai www.nva.gov.lv/lv.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture