Koncertzāles

Jautājums uzdots: Koncertzāle 04. oktobris

Sabiedrībā zināmi kultūras jomas dižgari šobrīd neslēpj savu sašutumu par koncertzāles “Latvija” mākslinieciskā vadītāja atbrīvošanu no amata.

Piemēram, Inese Zandere raksta: Mika milzīgā darba rezultāts – Ventspils pašvaldība viņu ir atbrīvojusi no koncertzāles “Latvija” mākslinieciskā vadītāja pienākumiem. Darbs ne tikai nav novērtēts – tas tiek iznīcināts. Arguments ir skaidrs: strādājis mazākuma interesēs.

Elīna Kalniņa:
Saruna ar lielisko Miku Magoni, kurā var uzzināt arī to, kāpēc Miks vairs nebūs koncertzāles “Latvija” mākslinieciskais vadītājs jeb kā Ventspils pašvaldība pati “iešāva sev kājā”. Pašvaldības ierēdņu rīcība ir nožēlojama un ir bezgala skumji, ka ar pašvaldību deputātu un ierēdņu nekompetenci nākas sastapties arvien biežāk.

Vai tiešām izskanējušās baumas, ka līdzšinējais Ventspils tirgus direktors turpmāk vadīs koncertzāli ir patiesas? Un vai netiks sludināts konkurss uz šo vakanto vietu?


 • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

  Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 05. oktobris

  SIA “Kurzemes filharmonija” atbilde:
  Labdien!
  SIA “Kurzemes filharmonija” darba attiecības ar koncertzāles “Latvija” māksliniecisko vadītāju Miku Magoni pārtrauks uz abpusēju vienošanos.
  Informējam, ka vistuvākajā laikā tiks izsludināts konkurss uz mākslinieciskā vadītāja amatu.

24 komentāri

 1. David

  David, 13:08 27. oktobris 2022

  Es to vienkārši atstāšu šeit.

  https://www.davanusala.lv/lv/

 2. Vadims

  Vadims, 10:59 09. oktobris 2022

  Tāpēc jau esošais Ventspils Tirgus pr-ks tika ”uzaicināts” lai pēc tam atkal ”konkursa” kārtībā tiktu par koncertzāles pr-ku.

  1. Keita

   Atbilde: Vadims

   Keita, 13:36 10. oktobris 2022

   Kāds bija tavs ierosinājums – neko uz to pārejas laiku nepieņemt, lai nekas nenotiek? Vieta jau nebija fiktīva, tur ir darbi jāveic, un kādam tie ir jādara, kamēr norit konkurs. Vai gribas apgalvot ka iepriekšējam darbiniekam nebija nekādu pienākumu un bez tāda var mierīgi iztikt?

 3. Venttish

  Venttish, 08:56 09. oktobris 2022

  Oho kāda vētra dīķī :)))

 4. Antra Lācberga

  Antra Lācberga, 14:54 07. oktobris 2022

  Es to vienkārši atstāšu šeit.

  https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/kulturas-rondo/iespejas-izdzivot-regionalajam-koncertzalem-saja-sezona.-verte-m.a166815/

 5. Lote

  Lote, 08:15 06. oktobris 2022

  Šeit nu ir jūtama žults no abām frontēm 🙂 Es domāju, profesionāļi kultūras jomā ir visi šajās diskusijās pieminētie personāži, un katrs no tiem patiešām ir devis un dod būtisku ieguldījumu Ventspils kultūrā – tieši ar to, ka katram ir savs atšķirīgs devums.
  Tas, ka pēc 3 gadu darbības pašvaldības vadība veikusi analītiku ar secinājumiem par koncertzāles darbības rezultātiem, ir visai loģiski, jo, lai kā kultūras cilvēkiem nepatīk ekseļi un dati, bez tiem nav iespējams nodrošināt efektīvu pašvaldības darbu (un dati diemžēl liecina, ka koncertzāle lielākoties šajos gados nav spējusi piesaistīt vērā ņemamu apmeklētību). Un tas, ka pašvaldība secinājusi, ka Magones mākslinieciskais potenciāls neatbilst tiem datiem, ko pašvaldība vēlas redzēt koncertzāles rezultātos, neliecina nedz par pašvaldības tuvredzību, nedz par Magones neprasmi. Ja darba devēja un darba ņēmēja skatījumi nesakrīt, rezultāts ir pašsaprotams – attiecību pārtraukšana.
  Paldies visiem kultūras darbiniekiem par idejām un darbu! Būs jauni vadītāji, jauni risinājumi, un tas ir apsveicami!

  1. KRX

   Atbilde: Lote

   KRX, 10:07 06. oktobris 2022

   Cien. Lote, vai Jums ir zināma jel kāda kultūras iestāde, kas pēdējos 3 gadus strādājusi ar peļņu un ievērojami kāpinājusi apmeklētāju skaitu? Es ļoti labprāt uzzinātu par šo brīnumaino iestādi.
   Tiem, kas neorientējas kultūras darbības specifikā, var tikai ieteikt palasīt/paklausīties pēdējā gada Latvijas lielo kultūras iestāžu vadītāju intervijas. Pēdējie 2 gadi IKVIENAI kultūras iestādei ir bijis jācīnās par katru apmeklētāju, par katru euro, par katra pasākuma eksistenci. Un šobrīd vērtēt šo iestāžu par repertuāriem atbildīgo darbinieku darbu – ir vienkārši amorāli, ja ne bezkaunīgi, neprofesionāli un zemiski.
   Kaut gan, mūsu domē jau ierasts pārvaldības modelis – atrast slikto darbinieku un no viņa atbrīvoties, nevis vērtēt šo slikto exceļa rezultātu ietekmējošos cēloņus, t.sk. iespējams iestāžu vadību.

   1. Lote

    Atbilde: KRX

    Lote, 10:57 06. oktobris 2022

    Nav runa par peļņu, bet par daudz maz cienījamu apmeklētību. Un tomēr jāteic, ka mākslinieciskā vadītāja repertuāra izvēle šeit spēlē izšķirošu lomu.
    Un cilvēki uz koncertiem iet arī šobrīd, es zinu, par ko runāju, un tas ir redzams arī citu reģionu koncertzālēs. Tikai viens nosacījums apmeklētībai: ja vien rīkotājs atrod vidusceļu starp augsto mākslu un tautas vēlmēm. Tas arī ir tas grūtākais mākslinieciskā vadītāja darbā – būt par vidutāju (nevis vienkārši apmierināt savu ambīcīju pierādīt, ka māksla ir tikai tā tālā, neizprotamā). Jā, arī to var un vajag darīt, bet tā jau ir nišas struktūra, nevis vesels objekts, ko sauc par koncertzāli.

 6. Inga Aulmane

  Inga Aulmane, 17:40 05. oktobris 2022

  Informācijai, lai neizplatām baumas. Sigita Migoļa ir Kurzemes filharmonijas vadītāja un koncertzāles māklsinieciskais vadītājs ir viņas pakļautībā. Viņai nekur nav jārotē. Ja gadījumā konkursa rezultātā par koncertzāles māksliniecisko vadītāju kļūtu Juris Jope, tad šāda izvēle būtu droši vien pamatota, viņam ir atbilstoša izglītība gan aktiermākslā, gan mūzikā . Cik esmu novērojusi arī labas menedžera dotības. Kas te komentāros notiek – kāda personu noniecināšanas kampaņa ar viltus identitātēm?

  1. Antra Lācberga

   Atbilde: Inga Aulmane

   Antra Lācberga, 19:50 05. oktobris 2022

   Inga, vai tiešām novērojumi varētu būt vērā ņemams rādītājs profesionalitātei?

   1. Inga Aulmane

    Atbilde: Antra Lācberga

    Inga Aulmane, 09:21 06. oktobris 2022

    Antra, es saprotu Mika atbalstītājus, bet nesaprotu Sigitas un vēl pat amatā neesošas personas faktiski anonīmus ķengātājus. Vismaz mēs abas rakstām ar savu vārdu. Par to cieņa arī Tev. Mani novērojumi nekādi neietekmē kāda cilvēka apstiprināšanu amatā, jo neesmu konkursa komisijā. Savu komentāru ievietoju, lai darītu visiem zināmu, ka Inga Almane nav Inga Aulmane, jo saņēmu vairāku paziņu jautājumus par šo tēmu. Kā Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja, kura strādā koncertzāles ēkā, sadarbošos ar to māksliniecisko vadītāju, kurš tiks apstiprināts. Piedāvātos koncertus apmeklēšu atbilstoši savām interesēm un laika limitam.

  2. Des'luņķ's

   Atbilde: Inga Aulmane

   Des'luņķ's, 19:51 05. oktobris 2022

   Mīļā, Inga!
   Ir tik ērti un komfortabli būt par valdošai varai lojālu darbinieku (lasīt – slidenu desiņu), vai ne? Neko nesaprast, neko neuztvert, neko nerunāt pretī. Visam (vienam) piekrist bez iebildumiem, apliecināt ikviena funkcionāra teikto kā unikālu un neatkārtojamu panaceju.
   Tā jau ir, galvenais salikt savas prioritātes 😉

 7. Ventiš

  Ventiš, 16:56 05. oktobris 2022

  Va ta Kurzemes filharmonijā vairs neviens rakstīt pratējs nav palics.
  … pārtrauks uz abpusēju vienošanos… Izcili!

 8. Līga

  Līga, 13:42 05. oktobris 2022

  Kulturas pārstāvji ar nožēlu izsakās par Mika Magones atstādināšanu no amata, bet ventiņam redz pietrūka pasākumi Tautai?
  Tagad varēs katru nedēļu pa Intaram Busulim klausīties. Un tad atkal nīdēs, ka pie mums jau neko neved, ir jau skaisti ar kolēģēm uz Lielo Dzintaru aizbraukt, bet būtu arī skaisti, ja koncertzālē Latvija ieplūstu pasaules elpa.
  Kā bļauj, tā atskan!

 9. Inga Almane

  Inga Almane, 12:26 05. oktobris 2022

  Bet Miks jau nebija koncertzāles vadītājs, vadītāja jau ir Migoļa un, diemžēl, viņa jau amatu neatstāj. Tur koncerti ar Riču ģimeni jau ir padomā. Tirgus vadītājs pievienosies un būs mums ventiņos vislatvijas lauku kultūras nams.

  1. Liene

   Atbilde: Inga Almane

   Liene, 13:37 05. oktobris 2022

   Baumo jau visu ko, laiks rādīs, ko koncertzāle mums piedāvās savā repertuārā un pats galvenais, kā to ar biļetēm atbalstīs apmeklētāji. Pat ja tā būs riču ģimene un zālē būs vairāk kā 50 apmeklētāju – tas būs bijis veiksmīgāks koncerts kā kāds festivāls no Amerikas ar 20 apmeklētājiem.

  2. Des'luņķ's

   Atbilde: Inga Almane

   Des'luņķ's, 14:32 05. oktobris 2022

   Ja jau Juris rotē uz koncertzāli, vai tad Sigita nerotēs uz tirgu? Būtu godīgi un pat atbilstīgi.

 10. KRX

  KRX, 11:38 05. oktobris 2022

  Nav ko cūkām pērles kaisīt.
  Novēlu domes “kultūras speciālistiem” apgūt kaut 5% no Mika zināšanām/prasmēm kultūrā. Neviens no Jūras 36 iemītniekiem nav spējīgs vērtēt, kas vispār ir kultūra mūsdienās. Īpaši tikmēr, kamēr 100tk mīļo ventiņu nauda tiek izdāļāta visiem Saskaņas Elbakjaniem un prātavētrām.
  Pašam Mikam šis ir labākais, kas varēja notikt. 8 gadus skriet ar pieri sienā (lasīt – iet uz domi un skaidrot, ka kultūra nav excelis) – visam ir savas robežas.
  Nu, neko. Visi varēs tagad būs priecīgi, ka akustiskā koncertzāle uzcelta Latvijas Sirdsdziesminiekiem un ZZS korporatīviem. Mēs esam vareni! Mēs esam diženi! Mēs esam muļķi!

  Paldies, Mik par darbu un bezizmēra pacietību!

 11. Andris

  Andris, 11:18 05. oktobris 2022

  Nu re Inese Zandere un Elīna Kalniņa varēs Mikam piedāvāt strādāt pie sevis! Kā sen teikts vienas durvis aizveras tad citas atveras. Varbūt beigās Miks būs lielākais ieguvējs, bet varbūt koncertzāle Latvija, to jau rādīs tikai laiks. Bet pārmaiņas vienmēr nāk pa labu! Tā kā man liekas ieguvēji šoreiz būs abi!

 12. Kārlis

  Kārlis, 09:33 05. oktobris 2022

  Magone ir patiešām izcils eksperimentētājs mākslā, taču tam ir vieta attiecīgās kultūras telpās un vietās, tomēr ne stratēģiskās pašvaldības vai valsts iestādēs. Gribam to atzīt vai ne, tomēr valsts un pašvaldības kultūras iestādēm ir jākalpo iedzīvotāju vajadzībām, nevis mākslinieciskiem lidojumiem, kurus izbauda pats Magone un viņa par labiem honorāriem piesaistītie mākslas pasaules domubiedri.
  Ja kāds argumentē par nepieciešamu “mainīt/uzlabot” iedzīvotāju gaumi, arī šis ir tikai eksperiments, nevis sociāla nepieciešamība. Krietni būtiskāk ir dot iespēju vairākumam pilsētas iedzīvotājiem ļaut baudīt kultūras pietiekamību viņu vajadzību/interešu skalā. Un Magones laikā ar to bija lielas problēmas, maigi izsakoties. Savā ziņā var teikt, ka Magones metodes klaji ignorēja tautas nepieciešamību. Un es te nerunāju par vieglo mūziku vai šlāgeri, bet tautai saprotamu akadēmisko mūziku utt. Nav arī arguments, ka negrib kopēt Liepāju vai citas koncertzāles – akadēmiskā mūzika ir skanējusi un skanēs neskaitāmās vietās, un tas nenozīmē, ka šīs norises vietas viena otru kopē. Šādai tautai saprotamai akadēmiskajai mūzikai ir jābūt jebkurā reģionā. Ventspilī līdz šim tās praktiski nebija.
  Lai veicas jaunajam vadītājam!

 13. Māris

  Māris, 08:52 05. oktobris 2022

  Miks noteikti ir liels mākslinieks, bet nu Ventspils nav viņa sponsors, kam viņa hobijs būtu jāsponsorē. Ventspils pirmām kārtām ir atbildīga savu iedzīvotāju priekšā. Nevar viņi uzbūvēt koncertzāli un skaidroties, kāpēc uz 500 vietīgas zāles koncertiem ir ieradušies tikai labi ja 10 daļa. Ir jābūt koncertiem, ko saprot Ventspilnieki.
  Un tirgus direktos…tikai to, ka tirgus direktors Ventspilī ir ar mūziku un kultūru cieši saistīts cilvēks piemirsās. Opermūziķis, aktieris – vai šie nebija jāpiemin pirms tirgus direktora, ņemot vērā, ka no karjeras šajos amatos bijis stingri ilgāk un ir joprojām?

  1. Tirgotājs

   Atbilde: Māris

   Tirgotājs, 13:51 05. oktobris 2022

   Ļaunas mēles melš, ka tirgus direktors/opermūziķis/aktieris sākotnēji gribējis direktorēt arī Kurzemes filharmonijas mārketingu. Plaša profila speciālistu pašvaldība piesaistījusi. Cilvēku-orķestri 🙂

 14. Katrīna

  Katrīna, 08:35 05. oktobris 2022

  Var būt esmu nekompetenta un neizglītota, bet esmu Ventspils iedzīvotāja, kas ļoti labprāt apmeklē dažādus kultūras pasākumus pilsētā – gan teātrus, gan koncertus. Ir nācies pabūt arī dažos Magones kunga iedibinātajos festivālos, diemžēl, tie mani neuzrunāja. Un man kā ventspilniecei bija ļoti skumji redzēt, ka Liepājā ir vairāk manai gaumei tīkamu koncertu, kā mums. Bet akustiskā zāle ir mums, ne Liepājai. Protams jauki ir ar kolēģēm savākties un doties kopīgā ekskursijā uz Liepāju baudīt mākslu, bet par to pašu naudu mēs būtu varējušas apmeklēt divus koncertus Ventspilī, jo nebūtu izmaksas par degvielu. Diemžēl nebija šo divu koncertu, ko man, piezemētākas mākslas baudītājai, gribētos apmeklēt.
  Jā, ir jābūt arī ekstravagantai, modernai, radošai mākslai, par to nav šaubu, bet koncertzāle nav privāta mākslas telpa, tā ir pilsētas iedzīvotājiem paredzēta mākslas telpa, kur ikvienam pilsētas iedzīvotājam būtu jārod savai gaumei tīkama māksla. Un piedodiet, atvainojiet – redzot to, cik maz cilvēku bijām uz šiem īpašajiem koncertiem – nu nebija tie saprotami ventspilniekiem, kam Magones kungam būtu jāstrādā. Nevis tiem desmit saviem labiem draugiem, kuri bija šīs mūzikas cienītāji.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture