Lāčplēša diena Ventspilī

1

11. novembrī Ventspilī ar svinīgiem pasākumiem tiks atzīmēta Lāčplēša diena. Aicinām ikvienu piedalīties pasākumos, kopīgi pieminot un godinot Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus.

Plkst. 17.30 Ventspils Esplanādē (laukumā pie Ventspils domes) ikviens aicināts nolikt ziedus pie Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas, kā arī būt klāt svinīgajā ceremonijā, kurā jaunie zemessargi tiks uzņemti un ieskaitīti Zemessardzes 46. kājnieku bataljona rindās.

Plkst. 18.00 sāksies tradicionālais Lāčplēša dienas lāpu gājiens, kurš noslēgsies Meža kapos. Ikvienam ventspilniekam un pilsētas viesim ir iespēja tajā piedalīties, tā simboliski pasakoties valsts brīvības cīnītājiem un vairojot kopības sajūtu.

Lāpu gājiena maršruts: Ventspils Esplanāde (pie Ventspils domes) – Jūras iela – Saules iela – Aizsaules iela – Meža kapi.

Pēc gājiena plkst. 18.30 Meža kapos pie Baltā krusta notiks kopīgs piemiņas brīdis ar metāla pūšamo instrumentu ansambļa “Ventspils Brass” piedalīšanos.

Arī šogad plkst. 19.00 Reņķa dārzā folkloras kopa “Laipa” ielūdz uz kopīgu ugunszīmes “Dzīvības zīme” veidošanu karavīru piemiņai. Mierīgā gaisotnē tiks iedegtas svecītes un no tām izveidota ugunszīme, klusā pateicībā pieminot vīrus, kuri krita par mūsu dzimtās zemes brīvību.

1919. gada 11. novembrī Rīgā izšķīrās 1918. gada 18. novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis. Neatkarīgās Latvijas valsts armija uzvarēja Rietumu brīvprātīgo armiju, jeb tā saukto Bermonta karaspēku. Pēc šīs kaujas kļuva skaidrs, ka Latvija ir nosargājusi savu neatkarību. Par godu Latvijas brīvības cīnītājiem šo dienu atzīmējam kā Lāčplēša dienu.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture