Aicina izvirzīt Ventspils Lielās balvas un Balvu kandidātus

1

Arī šogad ventspilnieki tiek aicināti iesaistīties un novērtēt līdzcilvēku ieguldījumu pilsētas dzīvē, sniedzot ierosinājumus par to, kuru cilvēku vai kolektīvu ieguldījums Ventspils attīstībā 2024. gadā apbalvojams ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes apbalvojumiem: Lielo balvu un Balvu.

Jau kopš 2000. gada Ventspils pašvaldība ik gadu Pilsētas svētkos izteikusi atzinību tiem ventspilniekiem, kas ar pašaizliedzīgu darbu veicinājuši pilsētas attīstību un nesuši tās vārdu Latvijā un pasaulē, piešķirot pilsētas Lielo balvu un Balvu:

Lielo balvu – par izciliem un nozīmīgiem sasniegumiem, kas nesuši Ventspils pilsētas vārdu valstī un pasaulē, vai par būtiskiem nopelniem Ventspils pilsētas attīstībā, saimnieciskajā, kultūras un sabiedriskajā darbībā vai citās pilsētai nozīmīgās jomās.

Balvu – par augstu profesionālu, godprātīgu darbu kādā atsevišķā nozarē, uzņēmējdarbībā, pilsētas vides un vizuālā tēla veidošanā un citās pilsētai nozīmīgās jomās.

Aptaujas anketas un balsošanas kastes Ventspilī atrodas:

·Ventspils domes 1.stāva foajē – Jūras ielā 36;

·Zinātnes centrā VIZIUM – Rūpniecības ielā 2;

·Galvenajā bibliotēkā – Akmeņu ielā 2;

·Pārventas bibliotēkā – Tārgales ielā 4;

·Ventspils Augstskolā – Inženieru ielā 101;

·Gāliņciema bibliotēkā – Kuldīgas ielā 138;

·Ventspils poliklīnikā – Raiņa ielā 6;

·Ventspils tirgū – Pils ielā 14 (paviljonā);

·T/C Tobago – Lielajā prospektā 3/5;

·veikalā Mājai un Dārzam – Celtnieku ielā 22;

·veikalā CITRO – Talsu ielā 6;

·veikalā CITRO J.Poruka ielā 16.

Savu izvēli varat ierakstīt arī komentāros pie šī raksta, kā arī zvanot uz Iedzīvotāju informācijas centra tālruni 63601270 vai atstājot ziņu automātiskajā atbildētājā 63601119. Ierosinājumus var iesniegt līdz 30. jūnijam.

Atbilstoši nolikumam “Par Ventspils pilsētas domes apbalvojumiem un to piešķiršanas kārtību” iesniegtie ierosinājumi tiks apkopoti un virzīti izskatīšanai Apbalvošanas komisijā. Pēc ierosinājumu izvērtēšanas, komisija sagatavos ieteikumu par personu izvirzīšanu apbalvošanai. Gala lēmumu pieņems Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome.

Ar iepriekšējo gadu Ventspils pilsētas Lielās balvas laureātiem var iepazīties: ŠEIT.

Pateicamies par iesaistīšanos pilsētas dzīvē!


4 comments

 1. Balva

  Balva, 13. jūnijs 2024 - 09:25

  Balva – par augstu profesionālu, godprātīgu darbu kādā atsevišķā nozarē, uzņēmējdarbībā, pilsētas vides un vizuālā tēla veidošanā un citās pilsētai nozīmīgās jomās.
  Vārds, uzvārds vai nosaukums: BAIBA KORŠE
  Ieguldījums: Ventspils muzejs lepojas ar saviem darbiniekiem un viena no tām ir krājuma glabātāja Baiba Korše. Baibas Koršes darbu novērtēja arī pilsētas vadība, piešķirot Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu Piejūras brīvdabas muzeja attīstībā.
  Krājuma glabātājai Baibai Koršei – Ventspils muzeja Piejūras brīvdabas muzejs bija pirmā darba vieta jau tālajā 1972. gadā, kad nesen bija atvērusies jaunā muzeja ēka. Pēc neliela pārtraukuma, kad Baibu dzīve aizveda uz Rīgu, kur viņa strādāja Valsts Vēstures arhīvā, 1983. gadā viņa atgriežas Ventspilī un atsāk darbu Piejūras brīvdabas muzejā kā krājuma glabātāja. Kopš šī brīža Baiba Korše ir kļuvusi par muzeja dvēseli – gan pildot savus tiešos darba pienākumus kā krājuma glabātāja, gan vadot pedagoģiskās nodarbības ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī visiem interesentiem. Viņa māk radīt interesi klausītājos gan par maizes ceļu, gan svariem un mēriem, gan zivju zveju. Baiba var pastāstīt par jebkuru mazo lietiņu muzeja krājumā, lieliski pazīst senos darbarīkus, kas mūsdienās ir retums gan lietojuma, gan vārda pēc. Pašas Baibas hobijs ir adīšana un dzijas krāsošana ar dabas krāsām. Šī aizraušanās ir bagātinājusi muzeju ar interesantu amata demonstrāciju – dziju krāsošanu ar augiem un koku mizām. Baiba ir sniegusi lielu ieguldījumu muzeja attīstībā, viņa ir ne tikai izcila savas jomas speciāliste un augstākās klases darbinieks, bet arī izpalīdzīgs, atsaucīgs cilvēks ar savu slīpēto Ziemeļkurzemnieka humora dzirksti.

 2. Mārtiņš

  Mārtiņš, 13. jūnijs 2024 - 08:46

  Armands Bricis-Pediatrs, vienīgais ārsts, kurš Ventspilī neatsaka uzņemt jauno Ventspilnieku,un varbūt pat labi, jo ļoti zinošs un sniegs konsultāciju arī brīvdienās vai ārpus darba laika.

 3. Anna

  Anna, 13. jūnijs 2024 - 08:00

  Marija Kuzmane, pensionāru biedrības Ventspils liedags vadītāja. Enerģiska, uz rezultātu virzīta personība, veicinājusi pensionāru biedrības atpazīstamību pilsētā, pateicoties Kuzmanes kundzei, biedrība aktīvi iesaistās pilsētas sabiedriskajā dzīvē, piemēram, seniores adītājas regulāri iepriecina ar adītām zeķītēm/zābaciņiem Ventspilī piedzimušos mazuļus. Kuzmanes kundzes darbības laikā ievērojami pieaudzis biedrības biedru skaits. Pārventas bibliotēkā katru otrdienu māca latviešu valodu interesentiem.

 4. Roberts

  Roberts, 12. jūnijs 2024 - 18:36

  Izcilais Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas dizaina un tehnoloģiju, inženierzinību skolotājs Alvis Kambuts.


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture