Aicinām apmeklēt Zinātnieku nakts pasākumus Ventspilī

1

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā, saistošā veidā skaidrojot zinātnes sasniegumus un ļaujot ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos. Šogad Ventspilī Zinātnieku nakti būs iespējams piedzīvot Ventspils Digitālajā centrā, Ventspils Galvenajā bibliotēkā, zinātnes centrā VIZIUM un pasākumi norisināsies piektdien, 30. septembrī.

Ventspils šomēnes uzņemta UNESCO Globālajā izglītības pilsētu tīklā un mūsu pilsētas plašais izglītojošo pasākumu un programmu piedāvājums dažādām iedzīvotāju grupām un arī pašu iedzīvotāju līdzdalība ir veicinājusi dalību šajā sadarbības tīklā kopā ar teju 300 pilsētām no visas pasaules.

Ventspils Digitālais centrs (Akmeņu iela 3)

 • “Kā tehnoloģijas palīdz laicīgi noteikt riskus mežā?” plkst.15.00-15.40 stāstīs par drona iespējām informācijas nolasīšanai, par parādībām  un dzīvniekiem mežā (vada lektore Linda Gulbe).
 • “Tehnoloģijas virtuvē” plkst. 16.30- 18.00  apmeklētāji  varēs piedalīties radošajā darbnīcā uzlīmju izgatavošana ievārījumu burciņām un recepšu idejas ziemas sagatavēm internetā (vada Anita Mellenberga).

Iepriekšējā pieteikšanās: www.adre.se/vdczinatniekunakts

Ventspils Galvenā bibliotēka (Akmeņu iela 2): pasākums plkst. 16.00-18.00

 • Lekcija “Iepazīšanās ar darbu datorredzē” plkst. 16.00-17.00, kurā paredzēta aktīva līdzdalība (Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra vadošā pētniece, lektore Linda Gulbe).
 • “Bezpilota gaisa kuģis” – pasākumā piedalīsies Ventspils Digitālā centra multimediju apstrādes speciālists Mareks Sumļennijs, kurš aicina interesentus plkst. 17.00-18.00 klātienē aplūkot dronus un uzdod interesējošus jautājumus par to lietošanu.
 • Tie, kuri aizraujas ar pētniecību un dabu, varēs ielūkoties mikroskopā, izzināt bioloģijas noslēpumus kopā ar Ventspils 4.vidusskolas skolotāju Inetu Krauli.
 • Jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja atdzīvināt robotus, izmantojot 3D tehnoloģijas.
 • Zinātniskās darbnīcas bērniem kopā ar dzīvajām lellēm plkst. 17.00-18.00.

Zinātnes centrs “VIZIUM” (Rūpniecības iela 2): bezmaksas aktivitātes visai ģimenei laikā plkst. 20.00-23.00 zinātnes centra 2.stāvā.

 • Visa vakara garumā norisināsies radošās darbnīcas, kurās ikvienam interesentam būs iespēja pašam izgatavot savu diožu aproci, laternu vai cukura varavīksni.
 • Zinātnes centra laboratorijā plkst. 20.00, 21.00 un 22.00 norisināsies zinātnes šovi. Apmeklētāju skaits šovos ir ierobežots – 50 apmeklētāji katrā šovā.
 • Populārzinātniski vēstījumi par astronomiju:
  • Jesus Alberto Cazares Montes vēstījums “Dead stars” (angļu valodā) plkst. 21.00-21.45
  • Arta Aberfelda vēstījums “Galaktikas kolonizācija mūsdienu fiziķu skatījumā” plkst. 20.00-20.45

0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture