Atbildēs uz iedzīvotāju jautājumiem par tēmu “Nodarbinātība Ventspilī – uzņēmējdarbības veicināšana, investīcijas un attīstība”

1

Trešdien, 15. novembrī, plkst. 19.00 portālā www.ventspils.lv un portālā www.ventasbalss.lv, kā arī SIA „SkaTVis” kabeļtelevīzijas tīkla informatīvajā kanālā uz iedzīvotāju jautājumiem atbildēs:

 • Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš;
 • Ventspils valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības jautājumu komitejas priekšsēdētāja Kristīne Lemberga.
Atbildēs uz iedzīvotāju jautājumiem par tēmu “Nodarbinātība Ventspilī – uzņēmējdarbības veicināšana, investīcijas un attīstība”

Sarunas tēma – “Nodarbinātība Ventspilī – uzņēmējdarbības veicināšana, investīcijas un attīstība”.

Jautājumus līdz 14. novembra plkst. 15.00 iespējams uzdot: portālā www.ventspils.lv un portālā www.ventasbalss.lv pie šīs ziņas, sūtot e-pastu uz [email protected], kā arī zvanot darba laikā pa tālruni 63601109.
Pārraides, kurās uz iedzīvotāju jautājumiem atbild nozares speciālisti, norisinās, pamatojoties uz iedzīvotāju pausto interesi un izmantojot SIA „SkaTVis” kabeļtelevīzijas tīkla sniegtās iespējas, kā arī Ventspils Digitālā centra tehnisko risinājumu, lai nodrošinātu translāciju portālā www.ventspils.lv.

Aicinām ventspilniekus skatīties sarunu un būt aktīviem, uzdodot jautājumus! 


10 komentārs

 1. Zaiga

  Zaiga, 14. novembris 2023 - 14:56

  Sveiki.

  Kad vienreiz tiks sakārtots un sakopta pie jahtu ostas vecā viesnīca ar to garāžu masīvu, jo tā uz pilsētas fona ir kā neglīta rēta ko kauns rādīt pilsētas viesiem?

  1. Būvniecības administratīvā inspekcija

   Atbilde: Zaiga

   Būvniecības administratīvā inspekcija, 17. novembris 2023 - 14:58

   Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Būvniecības administratīvā inspekcija (turpmāk – BAI) regulāri vēršas pie pienācīgi neuzturētu būvju īpašniekiem, aicinot tos veikt tiem piederošo īpašumu sakārtošanu. BAI pret vidi degradējošas un cilvēku drošību apdraudošas būvju īpašniekiem ierosina administratīvā pārkāpuma lietvedības par būvju neuzturēšanu kārtībā, kā arī virza jautājumu par šādu būvju atzīšanu par vidi degradējošām un cilvēku drošību apdraudošām būvēm, kas dod tiesības tām piemērot paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli 3% apmērā.
   Bijusī viesnīcas ēka un tai blakus esošās garāžas Medņu ielā 27, Ventspilī ar Ventspils pilsētas domes 2020.gada 31.jūlija lēmumu ir atzītas par vidi degradējošām un cilvēku drošību apdraudošām būvēm un tām piemērots paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis 3% apmērā. Līdz šim ēkas īpašnieks daļai garāžu ir nomainījis logus, kā arī viesnīcas ēkai ir uzstādīta dekoratīvo logu atveide (“aklie” logi).

 2. Kapteinis

  Kapteinis, 14. novembris 2023 - 14:50

  Labdien.

  Vai pilsētas vadītājs varētu lūdzu izstāstīt nedaudz par vismaz kaut kādām iecerēm +/- 5 gadiem uz priekšu kaut kādiem interesantiem projektiem, kas varētu piesaistīt tūristu acis un viesus? Varbūt Ventspilī veidot iespaidīgu pilsētas Zoo, kas būtu kā magnēts ierasties Ventspilī desmitiem un simtiem tūkstošu viesu kā tas ir ar Rīgas Zoo? Vai arī kāds projekts, kas ir tik pat veiksmīgs kā ”VIZIUM” utt.?
  Vai ir vismaz kādas idejas, vai domas par to, kas mūs varētu sagaidīt pie veiksmīga pilsētas budžeta un labiem apstākļiem?

  Pateicos jau iepriekš.

  1. Ronaldo the GOAT

   Atbilde: Kapteinis

   Ronaldo the GOAT, 14. novembris 2023 - 17:04

   Mums tak ir pilsētā zoo a.k.a. Briežu dārzs.

 3. Vietējais ventiņš.

  Vietējais ventiņš., 14. novembris 2023 - 14:45

  Labdien.

  Lai arī mūsu pilsētā un valstī kopumā iedzīvotāju skaits samazinās, bet tomēr ir pieprasījums pēc kvalitātīviem dzīvokļiem ir liels – Liepājā un Valmierā ir sākuši būvēt un attīstīt jaunus dzīvojamos rajonus. Vai pastāv cerība, ka tuvākajos gados sakustēsies ledus ap ”Ventmalas māja” projektu, kas varētu piesaistīt ģimenes ar bērniem mūsu pilsētai un lēnām atdzīvināt vecpilsētu?

  Paldies.

  1. Nekustamie īpašumi

   Atbilde: Vietējais ventiņš.

   Nekustamie īpašumi, 16. novembris 2023 - 09:11

   Šī gada oktobra mēnesī tika saskaņots izstrādātais daudzdzīvokļu ēkas Ūdens ielā 6, Ventspilī, būvprojekts. Veiksmīgas finansējuma piesaistes gadījumā ēkas būvniecība varētu tikt uzsākta jau 2024. gadā.

  2. !

   Atbilde: Vietējais ventiņš.

   !, 16. novembris 2023 - 14:30

   To jau nedara pašvaldība. Pašvaldība var iesaistīties, līdzfinansēt, veidot projektus, bet vajag kādu , kas to reāli dara. Pašvaldība taisa projektus, dara ko var, bet trūkst tā otra puse.. Šeit būtu jāiesaistās uzņēmējiem.

 4. Jānis

  Jānis, 13. novembris 2023 - 17:50

  Labdien!!! Ventspilī vajag jaunus uzņēmējus tirdzniecības nozarē,Ventspilī ļoti trūkst normālu veikalu,būtu jauki ja pilsētā ienāktu tādas tirdzniecības ķēdes,kā Depo,K-senukai,kādi apģērbu tirgotāji,varbūt pat Mc Donalds vai Burger King ēdināšanas nozarē, jo ir ļoti maza izvēle tāpēc daudzi brauc iepirkties uz Liepāju vai Rīgu!!! Pilsētai ļoti vajag jaunu tirdzniecības centru un veikalus!!! Kaut kā Ventspils atpaliek šajā jomā!!!Paldies

  1. !

   Atbilde: Jānis

   !, 14. novembris 2023 - 15:32

   Un ko pašvaldībai tavuprāt vajag darīt? Uzbūvēt depo, nodarboties ar tirdzniecību? Pašvaldībai nopirkt mc Donalds frančīzi?
   Ko tālāk? Naktsklubu?
   Tas ir privātais bizness. Ņem un sāc darīt!

  2. Ekonomikas un iepirkumu nodaļa

   Atbilde: Jānis

   Ekonomikas un iepirkumu nodaļa, 16. novembris 2023 - 08:34

   Labdien! Paldies par jūsu jautājumu un interesi par Ventspils attīstību. Ventspils pašvaldība ir atvērta sadarbībai ar visiem uzņēmējiem, kas vēlas ieguldīt pilsētas ekonomikā un tirdzniecībā. Mēs cenšamies radīt labvēlīgu un draudzīgu vidi uzņēmējdarbības veicināšanai, piedāvājot dažādus atbalsta pasākumus, piemēram, nodokļu atvieglojumus, konsultācijas, infrastruktūras attīstību un citus.

   Ventspils pilsētā jau darbojas vairāki tirdzniecības centri, kas piedāvā plašu preču un pakalpojumu klāstu. Taču mēs saprotam, ka pilsētas iedzīvotājiem un viesiem ir dažādas vēlmes un gaumes, un mēs vienmēr esam gatavi uzklausīt jūsu priekšlikumus un ierosinājumus par to, kā uzlabot pilsētas tirdzniecības piedāvājumu. Ja jums ir kādi konkrēti ieteikumi vai idejas, kā piesaistīt jaunus uzņēmējus tirdzniecības nozarē, lūdzu, rakstiet mums uz e-pastu [email protected] vai zvaniet pa tālruni 63601192. Mēs ar prieku sazināsimies ar jums un apspriedīsim iespējas sadarbībai.

   Ventspils pašvaldība ir ieinteresēta pilsētas tirdzniecības attīstībā un konkurētspējas paaugstināšanā. Mēs ticam, ka kopā ar jums mēs varam padarīt Ventspili par vēl pievilcīgāku un dzīvotspējīgāku pilsētu. Paldies par jūsu atbalstu un uzticību!


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture